nadżerkiNaukowcy z Instytutu Imienia Marii Skłodowskiej Curie w Nowych Sadach dowiedli, że długie spanie i lenistwo mogą mieć tragiczny wpływ na organizm i prowadzić nawet do powstawania nadżerek. Zalecana przez ekspertów dawka snu wynosi, zależnie od wieku, od siedmiu do ośmiu godzin. Zdecydowana większość Polaków albo stosuje się do zalecanej długości snu, albo śpi o jedną, dwie godziny mniej, gdyż długo pracuje i ma dużo rzeczy do zrobienia. Podczas snu nasz organizm wypoczywa i regeneruje siły i energię spożytkowaną w czasie dnia. Wydawało by się więc, że nie ma nic zdrowszego, niż długi, spokojny sen. Najnowsze badania jednak dowodzą czego innego. Długie leżenie, przekraczające dziewięć godzin dziennie, prowadzi do licznych odleżyn, a te z kolei mogą spowodować u kobiet powstawanie nadżerek.

Długie spanie zwiększa ryzyko nadżerek.
infekcje intymne

Nadżerki tworzą się także zdecydowanie częściej u kobiet leniwych, biernych, nie wykonujących żadnych sportów i nie lubiących wysiłku fizycznego. Takie kobiety bardzo często są otyłe, zmęczone i ospałe. Brak aktywności powoduje również tworzenie się w organizmie toksyn, które poniekąd również przyczyniają się do infekcji intymnych i nadżerek. Aby zatem nadżerek i problemów ze zdrowiem uniknąć, naukowcy zalecają ruch i zakupienie sobie porządnego budzika, by nie spać do późnych godzin popołudniowych. Długie spanie, nawet tylko i wyłącznie w weekendy, zwiększa u kobiet ryzyko zachorowania na nadżerkę o prawie trzydzieści procent. U mężczyzn, którzy na nadżerki nie chorują, gdyż jest to przypadłość typowa dla pań, możliwe są zachorowania na prostatę i zmniejszenie popędu seksualnego. Zachorowanie na prostatę w przypadku mężczyzn jest jednak i tak mniej prawdopodobne, niż zachorowanie kobiety na infekcję bakteryjną narządów rodnych. Nadżerki wykrywa się u kobiet coraz częściej i w coraz młodszym wieku. Naukowcy prześcigają się w tłumaczeniu przyczyn tej dolegliwości, jak dotąd posługiwali się niestety jedynie hipotezami. Odkrycie naukowców z instytutu, choć szokujące, na pewno wiele wniesie do badań nad tą chorobą i może pomoże kobietą się przed nią chronić.

O autorze

Przeprowadzki to cześć mojego życia. Pracowałem w wielu firmach transportowych oraz zajmujących się przeprowadzkami. Chętnie podzielę się z wami moją wiedzą. Piszę także o innych banialukach - trochę o rurach trochę o torach ale zawsze z sensem i na czas.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika