Wiosna to idealny czas na przygotowanie motocykla do zbliżającego się letniego sezonu. W sklepach z nowoczesnymi akcesoriami już podczas zimy pojawiają się nowinki oraz funkcjonalne gadżety, w które warto zainwestować żeby nie tylko poprawić komfort jazdy ale również zwiększyć swoje i motocykla bezpieczeństwo w czasie niebezpiecznych wywrotek.

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem fanów jednośladów cieszą się specjalne gmole. Są to ramy wykonane z odpowiednio wygiętej bądź zespawanej rury, których zadaniem jest osłona motocykla podczas wywrotki nie tylko w czasie jazdy ale również przewrócenia się maszyny na parkingu. Gmole to przede wszystkim należyte zabezpieczenie przed uszkodzeniem serca motocykla czyli silnika. Ich zastosowaniem są zainteresowani nie tylko początkujący motocykliści ale nawet zawodowcy ponieważ wywrotki motocykla przytrafić się mogą tak naprawdę każdemu.

W zależności od modelu a nawet przeznaczenia motocykla producenci oferują zazwyczaj dwa rodzaje tego typu osłon. Inne gmole przeznaczone są do klasycznych modeli motocykli typu chopper a jeszcze inne w turystycznych motocyklach enduro.

Gmole w motocyklach klasycznych w większości przypadków stanowią dwie stalowe rury, których wygięcie kształtem przypomina literę „U”. Niektórzy producenci oferują do tego typu modeli motocykli gmole wygięte również w kształcie litery „O”. Są one odpowiednio przymocowane do ramy i stanowią idealną ochronę silnika motocykla.

Ze względu na większe narażenie na wywrotki związane z jazdą po trudnym a nawet niebezpiecznym terenie, gmole w modelach motocykli turystycznych enduro powinny stanowić zdecydowanie solidniejszą osłonę i właśnie dlatego w większości przypadków posiadają bardziej skomplikowany kształt w porównaniu do oferty przeznaczonej do motocykli klasycznych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie nie tylko samego silnika motocykla ale również plastikowej owiewki, która podczas niebezpiecznych wywrotek bardzo narażona jest na uszkodzenie. Ten rodzaj gmoli bardziej oplata całą bryłę motocykla i bardzo często dodatkowo pełni funkcję konstrukcji wykorzystywanej do umocowania dodatkowych toreb lub koszy przeznaczonych na bagaże.

W ofercie wielu producentów polecane są gmole przeznaczone do najpopularniejszych na naszym rynku motoryzacyjnym modeli motocykli. Na indywidualne życzenie klienta w wielu przypadkach wykonywane są specjalne konstrukcje gmoli, które nie tylko zabezpieczają maszynę przed uszkodzeniami podczas wywrotki ale ponadto nadają jej wyjątkowo ciekawego kształtu i charakteru.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.