Na początku rozpoczęcia przygody z quadami powinniśmy zastanowić się w jakim celu chcemy rozpocząć przygodę. Co lubimy robić najbardziej. Jeżeli uwielbiamy duże szybkości i tylko na tym nam zależy to powinniśmy zastanowić się, czy quad spełni nasze oczekiwania.

Jest on niezwykle wywrotny na asfaltach i powierzchniach z dobrą przyczepnością, dlatego z dużymi prędkościami powinniśmy uważać. Natomiast osiągniecie dużej prędkości na obszarach piaszczystych również jest często nie możliwe zważywszy na liczne zakręty i otoczenie drzew, kamieni. Oczywiście po zakupie takiego quada dobrze by było dokonać kilka przeróbek. Głównie chodzi o obniżenie go i ostawienie kąta nachylenia kół.

W przypadku kiedy lubimy mieć kontakt z błotem i wodą to quad przeprawowy wydaje się idealnym rozwiązaniem. Tylko musimy pamiętać, czy posiadamy wokół nas obszary, w których będziemy mogli w pełni wykorzystać jego potencjał. Oczywiście możemy transportować quada na wyznaczone do tego tereny. W przypadku kiedy lubi efektowną jazdę z odrobiną adrenaliny quad wyczynowy jest idealnym rozwiązaniem dla nas. Posiadając takiego quada mamy możliwość robienie drobnych sztuczek, których wykonanie quadem przeprawowym jest nie możliwe, albo utrudnione. Quady te cechują się lekkością. Również należałoby dokonać w nich kilku poprawek.

Głównie chodzi tutaj o wzmocnienie słabych elementów. Przydałoby się dodatkowe mocowanie tłumika, wzmocnienie bagażnika i kierownicy. Oleje do dwusuwów będą nieodpowiednie dla quadów ponieważ quady należą do czterosuwów i nie trzeba mieszać benzyny z olejem. Pamiętać również należy o regularnej wymianie oleju silnikowego i odpowiednim poziomie płynu chłodniczego. Wymiana okresowa filtrów również jest konieczna jeżeli zależy nam na najbardziej optymalnej pracy silnika. Silnik te pracują cały czas na dużych obrotach.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika