Wesele – jedna z ważniejszych uroczystości w życiu człowieka. jeżeli będziesz pełnił ważną rolę w tej podniosłej chwili przeczytaj kilka rad, które mogą okazać się przydatne w odpowiednim pełnieniu funkcji mistrza ceremonii.

1.Jako mistrz ceremonii powinieneś dowiedzieć się jakie są dokładnie zadania, którymi masz się zajmować.
Stoisz przed ogromnym wyzwaniem, zaufano ci i teraz musisz pokazać na co cie stać. Choć z pewnością państwo młodzi pomogą i doradzą, to musisz być przygotowany na to, że przy większości zadań będziesz skazany wyłącznie na siebie. Do twoich głównych zajęć należeć będzie dopilnowanie by cała uroczystość przebiegła bez wpadek, zgodnie z wcześniej ustalonym programem. Jeśli pojawią się jakiekolwiek trudności to wpierw będziesz musiał stawić im czoło samodzielnie, a dopiero potem, najlepiej po fakcje, poinformować państwa młodych o zaistniałych okolicznościach i sposobie w jaki sobie z nimi poradziłeś. Państwo młodzi muszą wiedzieć co zaszło pod ich nieobecność, więc informowanie ich o takich rzeczach jest również twoim obowiązkiem.
Pamiętaj, że nie ma się ściśle określonych zadań dla mistrza ceremonii i w każdej chwili może przybyć ci kolejnych obowiązków. Wiele, jeśli nie wszystko zależne jest od dobrze napisanego programu, organizatora, dobranej kapeli, dostarczycieli dań, a także zabaw jakie zażyczą sobie mieć świeżo upieczeni małżonkowie. Twoim zadaniem jest szczegółowo zapoznać się z programem, spotkać się parą młodą, organizatorem i kapelą aby wesele przebiegło sprawnie. Musisz zgodzić się na warunki postawione ci przez parę młodą i obiecać, że postarasz się zrobić co w twej mocy by sprostać powierzonemu ci zadaniu. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej informacji z programu, bo na pewno się przydadzą podczas uroczystości. Jeśli tak postąpisz to łatwiej ci będzie pełnić tą nietypową i ciężką funkcję, jaką jest rola mistrza ceremonii.

2. Plan całości
Gdy już upewnisz się co do swych kompetencji, możesz rozpocząć dalsze przygotowania. Najrozsądniej będzie ułożyć sobie zarys całej uroczystości, krok po kroku. Jeśli obawiasz się czegoś zapomnieć, zapisz to na kartce, a nie będziesz miał powodu do zmartwień i żadnych wątpliwości podczas trwania ceremonii. Będzie to wymagało z twojej strony dużego skupienia i zaangażowania.
Jednak nie daj się zwieść nerwom, stres jest naturalny w sytuacji gdy powodzenie wielkiego dnia twoich przyjaciół, leży częściowo w twoich rękach. Musisz wiedzieć kto i kiedy powinien robić i w jakim momencie możesz zacząć mówić, przejmować inicjatywę.

3. Pamiętaj kto jest najważniejszy
Jakiekolwiek dostaniesz zadania i bez względu na to jak ważną funkcję masz pełnić, nie możesz zapominać, że to nie ty jesteś gwiazdą wieczoru a wesele ma cieszyć parę młodą. Masz dopilnować by wszystko potoczyło się zgodnie z planem i uczestniczyć w zorganizowanych atrakcjach. Sam możesz wprowadzić nowe zabawy lub zmienić to co nie do końca przekonało gości, ale musisz to zrobić w porozumieniu z państwem młodym i organizatorem. Do twoich obowiązków nie należy jednak zdominowanie uroczystości twoją osobą. Możesz się przedstawić wszystkim zebranym na początku przyjęcia, wznieść toast za parę młodą czy zażartować, ale nie możesz przesadzać. Państwo młodzi z pewnością docenią twoje starania i będą zadowoleni, że właśnie tobie powierzyli tę funkcję.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika