Grupa odbiorców usług firm zajmujących się organizowaniem wesel i przyjęć okolicznościowych stale się powiększa co spowodowane jest

– Bogaceniem się społeczeństwa
– Przeobrażeniami w społeczeństwie

Wskaźnik zawieranych małżeństw stale się zwiększa. Widać dokładnie wzrost liczby osób, która bierze ślub. Co za tym idzie rośnie liczba osób, która jest zainteresowana wynajmowaniem obiektów weselnych.


Źródło:  „Struktura ludności według wieku w latach 1975 – 2030.” GUS, Warszawa, 2010-02-22

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na usługi obiektów wynajmujących sale balowe postanowiłem zbadać przeciętny wiek, w którym Polacy decydują się wziąć ślub. W ten sposób powstała charakterystyka przeciętnego klienta usług weselnych.

Aby sprawdzić tę wartość zadałem pytanie o rok, w którym odbyło się wesele. Z próby 1698 ankietowanych 70,99 procent osób swoje wesele zorganizowało w latach 2008, 2009 oraz na początku 2010 roku (badania przeprowadzone były w marcu w 2010r.)

Rok, w którym odbyło się wesele

Źródło: Badania własne

Porównując powyższe wyniki oraz wyniki pytania o wiek  osób ankietowanych można wywnioskować, że najczęściej ślub biorą osoby w wieku 22-24 lata. Ankietowani najczęściej brali ślub w 2008 i 2009 czyli dwa lata i rok temu, jednocześnie w momencie wypełniania ankiety najczęściej byli w wieku 24-26 lat, z czego wynika, że w momencie brania ślubu mogli mieć 22-24 lata.

Wiek osób ankietowanych

Źródło: Badania własne

Jest to ważna informacja dla firm oferujących usługi weselne z punktu widzenia marketingu. Znając grupę docelową można skuteczniej realizować akcje promocyjne.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.