agroturystyka wielkopolskaAgroturystyka może być dobrym pomysłem na spędzenie wakacji i ciekawą alternatywą do najpopularniejszej obecnie formy spędzania urlopu jaką są podróże po świecie. Zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą szastać pieniędzmi i oczekują odpoczynku w ciszy i spokoju. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto spędzić wczasy na wsi.

1. Niższe koszty

Agroturystyka jest tańsza. Za pieniądze, które trzeba by przeznaczyć na tygodniowy pobyt w którymś z wielkich ośrodków wypoczynkowych w popularnych kurortach można spędzić dwa tygodnie w gospodarstwie agroturystycznym. Dodatkowo regiony takie jak Wielkopolska czy Dolny Śląsk, gdzie coraz więcej pojawia się gospodarstw tego rodzaju są znacznie lepiej skomunikowane z resztą kraju, co zmniejsza koszty i czas podróży.

2. Rodzinny charakter

Gospodarstwa agroturystyczne to zwykle przedsięwzięcia rodzinne. Prowadzone przez małżeństwa, często także z dziećmi różnią się od wielkich molochów, w jakich spędzają czas turyści korzystający z ofert biur podróży. Agroturystyka Wielkopolska daje możliwość poznania gospodarzy, przyjrzenia się temu, jak żyją i czym się zajmują na co dzień. Dla mieszkańca wielkiego miasta możliwość poznania życia w takich miejscach jak wielkopolska prowincja mogą być ciekawą odmianą. Więzi w ten sposób zawarte mogą przetrwać znacznie dłużej niż krótki wyjazd i przerodzić się w trwałą przyjaźń.

3. Dobre jedzenie

Obiad u Chińczyka, na kolację pizza, a na śniadanie płatki owsiane. Mieszkańcy wielkich miast tracą powoli kontakt z prawdziwym polskim jedzeniem. Ich wyobrażenie na ten temat kształtują już tylko punkty sieciowe, które z tradycyjnym jedzeniem nie mają wiele wspólnego. Wielkopolska agroturystyka, to dobra okazja, żeby wrócić do smaków dzieciństwa. Mieszkając u gospodarzy zawsze można liczyć na regionalne specjały. Przykładowo, Wielkopolska to kraina ziemniaków, które przyrządzane są na rozmaite sposoby. Na stołach tego regionu pojawiają się więc szare kluchy z kapustą kiszoną, pyry z gzikiem, parowce czy plyndze i szagówki. Wystarczająco, żeby zapełnić niejedno menu. A przecież Wielkopolska to tylko jeden z polskich regionów.

4. Czynny wypoczynek

W znanych kurortach można spędzać czas na basenie czy korzystać z treningu fitness lub siłowni. Turyści mają do dyspozycji te same zajęcia, co w mieście. Agroturystyka Wielkopolska znacznie poszerza możliwości aktywnego spędzania czasu. Można jeździć konno, korzystać z łódek, kajaków czy rowerów wodnych. Do dyspozycji gości są tradycyjne rowery i trasy prowadzące przez okoliczne miejscowości. Coraz więcej gospodarstw ma sauny czy baseny, jest więc co robić także wtedy, kiedy pada.

5. Bliskość natury

Kto siedzi w biurze przez jedenaście miesięcy w roku, ten może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebna jest w życiu cisza i jakie znaczenie ma spotkanie z naturą.  Wielkopolska agroturystyka jako sposób wypoczynku pozwala docenić poranną bryzę i przelotny deszcz. W gospodarstwie życie płynie swoim rytmem, nie ma telefonów, opiekunów goniących na kolejną wycieczkę czy głośnej muzyki puszczanej z głośników przy basenie. Jest cisza, spokój i prawdziwy odpoczynek.

O autorze

interesuję się sportem, moją pasją jest siatkówka, lubię jeździć na rowerze, a wolnych chwilach relaksować się przy dobrej muzyce oraz kawie...

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.