Meble skórzane są ozdobą każdego pomieszczenia. Aby zachowały swój solidny wygląd jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Regularna konserwacja sprawi, że raz zakupiony komplet będzie nam służył przez długie lata.

Skórzane zestawy wypoczynkowe mają wiele zalet, niestety nie należą do najtańszych. Pielęgnacja tego typu mebli wymaga więcej wysiłku niż czyszczenie zwykłych mebli tapicerowanych. Co najmniej raz w tygodniu należy je dokładnie odkurzyć, np. przy pomocy nawilżonej ściereczki. Podczas odkurzania sofy lub fotela należy zwrócić szczególną uwagę na załomy między oparciem a siedziskiem. Mogą w nich znajdować się resztki jedzenia albo sierść domowych zwierzaków, które koniecznie trzeba usunąć. Jest to pielęgnacja podstawowa.

Oprócz tego meble skórzane muszą być mniej więcej raz na trzy miesiące poddawane gruntownej konserwacji przy użyciu specjalnych preparatów do skóry. Czyszcząc w ten sposób tapicerkę należy zadbać przede wszystkim o miejsca, które mają największą styczność z ludzkim ciałem. Sól zawarta w pocie przesusza skórę, co może w efekcie doprowadzić do jej popękania. Na koniec meble należy przetrzeć woskiem lub kremem zapobiegającym wsiąkaniu wody lub innych płynów (np. alkoholu lub tłuszczu). Dzięki temu uchronimy je przed ewentualnym zaplamieniem.

Dbając w ten sposób o skórzane meble wypoczynkowe nie będziemy zmuszeni do nieplanowanego kupna kolejnego kompletu.

O autorze

Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.