Dekoracje sali weselnejNie może być w tym żadnego zaskoczenia. Swoje miejsce, w którym zorganizujesz wesele musisz dobrać z wielką precyzją, niejednokrotnie wkładając w to wiele serca i czasu. Jednym z powodów jest chociażby to, że koszty wynajmu sali mogą stanowić nawet pięćdziesiąt procent wszystkich kosztów związanych z weselem. Poza tym przecież wszyscy goście muszą zapamiętać to wydarzenie przez długi czas. Lokal odgrywa tu znaczącą rolę.

Wybór obiektu jest jednak skomplikowany i należy brać wiele czynników pod uwagę. Podstawowe aspekty, które powinny być przeanalizowane to ilość gości jakie planujesz zaprosić. Od tego zależy jakiej wielkości lokalu potrzebujesz. Dodatkowo ta kwestia wpływa na wybór firmy organizującej catering oraz ilości zamawianych posiłków. Oczywiście można również wynająć salę, która zagwarantuje potrawy.

Ważna jest również lokalizacja, oraz to skąd pochodzą goście. Czy będzie trzeba zorganizować transport, być może noclegi. A jeżeli będą poprawiny to kto zostanie i ile dodatkowych noclegów będzie potrzebnych. Logistyczne podejście będzie również potrzebne kiedy okaże się, że lokal jest oddalony od Kościoła. Być może część gości przyjedzie własnymi samochodami, jest więc konieczny parking w pobliżu obiektu. Należy wszytko to wziąć pod uwagę, aby przeanalizować dodatkowe koszty.

Następnie należy przejść do drobniejszych spraw, na które również należy zwrócić uwagę ponieważ wielu właścicieli zwłaszcza tych mniej renomowanych lokali wykorzystuje nieświadomość i zabieganie par młodych. W szczególności należy wypytać się o dodatkowe opłaty. Czy korzystanie z toalet i szatni jest dodatkowo płatne. To samo dotyczy klimatyzacji, dodatkowych napoi. Warto wiedzieć czy wniesienie własnego alkoholu wiąże się z opłatami korkowymi. Wiele sal pobiera opłatę za stłuczone naczynia, czasem są to kwoty dochodzące do kilku złotych za jeden kieliszek. Zdarzają się również problemy z sąsiadami, którzy nalegają aby impreza skończyła się szybko, którzy wzywają policję ze względu na zakłócanie ciszy nocnej. Ważne jest aby wszystkie ustalenia były zawarte w umowie, nawet te najbardziej szczegółowe, a do tego warto aby w czasie imprezy był ktoś, kto wszytko nadzoruje. Najważniejszym zadaniem każdej pary młodej jest szczegółowe przeanalizowanie setek opinii, które krążą w internecie o danym lokalu. Wtedy można dowiedzieć się wielu rzeczy i dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę.

Sale weselne Łódź wypadają pod tym względem najlepiej. Tę tezę można wyciągnąć badając opinie o lokalach z tamtego regionu.  Zadko słyszy się tutaj o tego typu nadużyciach. Być może z tego względu, że jest to raczej małe województwo, liczba klientów jest więc mniejsza a co za tym idzie należy robić wszytko aby zaspokoić klienta i nie zaliczyć wpadki, która znacznie obniży renomę lokalu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika