Zastanawiamy się,czy wczesne rozpoczęcie edukacji naszego dziecka jest dla niego dobre, czy też nie. Postaram się przedstawić najbardziej istotne argument przemawiające za obydwoma stronami. Naukowcy uważają, że im jesteśmy młodsi tym szybciej przyswaja wiedzę, ale gdzie jest ta granica?

Czy istnieje taka granica? Bez badań naukowców sami stwierdzimy, że jak byliśmy młodsi to przyswajanie nowej wiedzy przychodziło nam znacznie łatwiej. Z wiekiem stajemy się bardziej oporni na nowości. Co jest przyczyną tego do końca wiadomo. Być może zwykłe zmęczenie związane z ciągły gnaniem za postępem, rozwojem.

Wracając do dzieci to gdzie istnieje granica? Ciężko jest jasno ją określić. W naturze każdego rodzica jest ochrona swojego dziecka. Uważają, że najlepiej będzie jak będą przebywać w cieple rodziny. Takie zachowanie może spowodować, że później będzie takiemu dziecku ciężko przystosować się do rówieśników, społeczeństwa. Zmierzam do tego, że każdego dziecko powinno mieć równy start. Wiele osób decyduje się na przedszkola i żłobki bardzo wcześniej ze względu na brak czasu.

Czy w takim przypadku kiedy dziecko przebywa w domu nie ma równego startu? Uważam, że to nie przekreśla równego startu naszego dziecka. Dziecko powinno jak najczęściej być otoczone ciepłem rodziny ponieważ w przyszłości na uczuciach z dzieciństwa będzie budować swoją własną rodzinę. Może teraz trochę więcej konkretów. Obecnie panuje zasada, że dziecko uczęszcza do szkoły od 5 roku życia. Wiele osób uważa, że to jest idealny moment na edukację szkolną, ale czy dziecko nie będzie w jakimś stopniu czuło się porzucone?

W dużym stopniu to zależy od samego rodzica. Powinien stopniowo przygotowywać swoje dziecko do tego etapu. Oczywiście w pełni tego nigdy nie uda nam się dokonać, ale znacznie ułatwimy naszemu dziecku wdrożenie się w zmiany związane z przedszkolem. Pamiętajmy, że przedszkola również nie prowadzą typowych zajęć szkolnych. Wychowawcy posiadają odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć z dziećmi. Kiedyś standardem był wiek 6 lat, czy był on bardziej odpowiedni? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie.

W znaczącym stopniu przygotowanie naszego dziecka do edukacji zależy od nas. Powinniśmy wzbudzić w dziecku pozytywne emocje związane z przedszkolem szkoła. Oglądać na wystawach tornister i piórnik. Należy wcześniej oznajmiać dziecku o tym, że pójdzie do szkoły. Często podejmować temat przedszkola. Podsumowując wiek 5 lat jest odpowiednim wiekiem do rozpoczęcia nauki dla dzieci odpowiednio do tego przygotowanych.

W przypadku wieku 6 lat dziecko również potrzebowało specjalnego przygotowania. W wieku 5 lat dajemy możliwość równego startu. Jest on w najbardziej optymalnym wieku do przyswajania wiedzy. Należy pamiętać, że po powrocie z przedszkola powinniśmy otoczyć nasze dziecko ciepłem rodzinnym. Szkoła i przedszkole tego nie zastąpią. W wieku 5 lat dziecko jest już bardzo świadome i chętnie poznaje nowe rzeczy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika