Polacy coraz chętniej i częściej robią zakupy ogólnospożywcze w e-delikatesach bez wychodzenia z domu. Zakupy w e-marketach przestają być powoli modą lub fanaberią ludzi zamożnych, a stają się efektywną alternatywą zakupów w klasycznym hipermarkecie. Oto 5 głównych powodów dla których warto kupować FMCG online.

1. Komfort i wygoda
Szukanie miejsca parkingowego, szarpanie się z łańcuchami przy wózkach, kłótnie w kolejkach do kas to tylko niektóre z nieprzyjemnych doświadczeń podczas tradycyjnych zakupów. Dzięki kupowaniu w supermarketach online można z łatwością uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, siedząc wygodnie na kanapie w domu z kubkiem gorącej herbaty w ręku. Ponadto towar zostaje dostarczony wprost pod same drzwi, bez zbędnego tachania siatek o dowolnej, wygodnej dla nas porze.

2. Oszczędność czasu
Badania konsumenckie wykazują, iż robiąc zakupy w tradycyjnych dyskontach tracimy średnio 4 lub 6 godzin tygodniowo. W natłoku pracy i codziennych obowiązków jest to czyste marnotrawstwo. Klienci supermarketów online mogą zaoszczędzić cenne kilka godzin w tygodniu i przeznaczyć je na zabawę z dzieckiem, sport, hobby, czy też czysty relaks.

3. Oszczędność pieniędzy
Supermarkety dokładnie śledzą ścieżkę zakupów każdego klienta i umieszczają na niej produkty, których nie potrzebują. W ten sposób konsumenci kierują się emocjami podsycanymi przez reklamę i wydają więcej pieniędzy niż założyli na początku. Dzięki kupowaniu w e-delikatesach można uniknąć tego typu sytuacji, kupując tylko najbardziej potrzebne produkty. Ponadto, dzięki darmowej dostawie do domu, klienci oszczędzają na zużyciu paliwa.

4. Szeroki asortyment
Za sprawą popularnych programów oraz portali kulinarnych powstała globalna moda na kucharzy – amatorów, która pojawiła się również w Polsce. Niestety, aby przygotować potrawę rodem z egzotycznej podróży, klienci muszą nieźle nabiegać się po mieście, gdyż występuje małe prawdopodobieństwo znalezienia wszystkich produktów w jednym sklepie. Dzięki internetowym delikatesom, można kupić w jednym miejscu składniki dań kuchni z całego świata, siedząc wygodnie na kanapie we własnym domu.

5. Wysoka jakość towaru
W e-marketach dostaniemy świeży, najwyższej jakości towar prosto z magazynu lub od producentów. Warzywa i owoce nie są dotykane przez kilka, a nawet kilkanaście osób w supermarkecie zanim trafią do jednego z koszyków. Ponadto, towar jest specjalnie, hermetycznie pakowany, aby pozostał długo świeży i zdrowy.

Komfort, oszczędność czasu i pieniędzy to główne powody dla których coraz więcej ludzi robi zakupy w internetowych sklepach spożywczych. Istnieją również inne aspekty, na które e-klienci zwracają szczególną uwagę, takie jak: duży wybór produktów, warunki dostawy, jakość towaru czy też przejrzysta grafika e-marketów. Wszystko to oferuje agregator zakupowy Suppersam, dzięki któremu konsumenci mogą porównywać oferty poszczególnych dostawców na podstawie 3 kryteriów: cena, procent dopasowania wybranych przez użytkownika produktów oraz czas dostawy. Przyszłość zakupów FMCG jest jasna i przejrzysta – już niedługo wszyscy będą kupować w Internecie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.