biura nieruchomosciKażdy wie, że nieruchomości, to niezwykle kosztowna sprawa. Na rynku jednak nie dzieje się ostatnio dobrze. Olbrzymi kryzys, brak możliwości otrzymania kredytów hipotecznych- to wszystko wpływa na rozwój gospodarki w szerokim ujęciu tego tematu. Powstają nowe agencje nieruchomości, stare zaś upadają.

Dodatkowo minister sprawiedliwości grozi deregulacją zawodu pośrednika, która polega na jego uwolnieniu. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami, to osoby, które posiadają licencję zawodową i studia wyższe. Tak było do tej pory. Po deregulacji natomiast zawód pośrednika będzie mógł wykonywać praktycznie każdy.

Wiąże się to olbrzymim ryzykiem dla osób, które korzystają z usług biur nieruchomości. Niestety, samo oprogramowanie dla biur nieruchomości nie wystarczy, aby rzetelnie świadczyć usługi z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Na rynku pracy pojawił się zupełnie nowy zawód, który wiąże się z dynamicznym rozwojem konkurencji. Jest nim agent nieruchomości. Agent nieruchomości , to osoba, która pracuje pod bezpośrednim nadzorem pośrednika.

Odmienną nazwą na tego typu profesję jest określenie – doradca nieruchomości. Agent nieruchomości wykonuje w zasadzie te same czynności, co pośrednik, z tym zastrzeżeniem, że nie jest odpowiedzialny zawodowo za skutki swoich działań. Pośrednik obrotu nieruchomości zajmuje się zatem wyszukiwaniem i pozyskiwaniem ofert.

Są to zarówno oferty kupna, jak również wynajmu. W sytuacji, gdy doradca nieruchomości znajdzie zainteresowanego klienta, doprowadza on do zawarcia umowy pośrednictwa. Umowy pośrednictwa podpisuje co do zasady pośrednik obrotu nieruchomościami, który to może umocować do tego agenta. Potem sporządza się kartę nieruchomości, która zawiera wszelkie, istotne informacje, jakie dotyczą nieruchomości, będącej przedmiotem umowy.

Tego rodzaju dane wprowadza się potem na oprogramowanie dla biur nieruchomości. Kiedy zakończy się ten proces, agent nieruchomości przygotowuje ogłoszenia o ofercie sprzedaży. Wykorzystuje do tego w pierwszej kolejności internet, potem zaś prasę oraz słupy ogłoszeniowe. Doradca nieruchomości poszukuje też klienta na własną rękę. Kiedy w końcu uda się skojarzyć strony, dochodzi do finalizacji transakcji.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.