Cytat ojca medycyny Hipokratesa „Przyroda jest lekarzem wszystkich chorób” jest odpowiednio wymowny. Pomimo wielkiego postępu w wielu dziedzinach medycyny, pokaźna część lekarzy dzisiaj sięga coraz częściej w swoich praktykach po naturalne suplementy diety, a lekarze pasjonaci naturalnych sposobów leczenia, organizują zjazdy informacyjno- edukacyjne jak zdrowo się odżywiać i zapobiegać stanom wywołującym choroby.

Teraźniejszy obszar higieny zewnętrznej można uznać za pozytywny, to o higienie wewnętrznej mówi się stosunkowo mało, a informacje jakie można odnaleźć są często już o usuwaniu zaburzeń lub stanów chorobowych, niż informacjami jakie zażywać zioła na oczyszczanie profilaktycznie. Oczyszczanie wątroby to temat, który zasługuje w pełni na odrębny rozdział. Jak jest to wręcz niezbędna czynność niech świadczy stare przysłowie „ Chcesz mieć serce zdrowe, to zadbaj o wątrobę”.

Znawcy tematu twierdzą, że jakiekolwiek oczyszczanie organizmu wzmacnia system obronny organizmu i leczy inny zestaw alergii, co sugeruje jej podział na części, które pełnią różne funkcje. Niechlubne trzecie miejsce na liście schorzeń nowotworowych ma jelito grube. Odczyszczanie, detoksykacja oraz płukanki i wlewy do jelita są koniecznością. Wraz ze wzrostem wiedzy i świadomości stają się coraz bardzie powszechne i znajdują się w propozycjach gabinetów odnowy i kuracjach oczyszczających

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.