Wynajem autokarów WarszawaWarszawa, z powodu ogromnej różnorodności proponowanych atrakcji, jest miastem niesłychanie często odwiedzanym przez turystów nie tylko z Polski, ale również spoza granic. XVI- wieczne kamienice sąsiadują tutaj z nowoczesną architekturą, nocne życie można prowadzić w brzmiących muzyką pubach i klubach, a na preferujących spokojniejsze miejsca, czekają romantyczne kafejki.

Turyści mogą zobaczyć nie tylko liczne zabytkowe budowle sakralne czy muzea, ale przede wszystkim tętniącą historią, czarującą Starówkę z Zamkiem Królewskim oraz słynna Kolumną Zygmunta. Jest to zaplecze kulturalne metropolii, miejsce niezwykłe, otoczone przez zabytkowe budynki, w którego środku znajdziemy rynek. Ta część miasta w letnim okresie wypełniona jest ludźmi, z każdej strony słyszymy muzykę ulicznych grajków.
Warte uwagi są także Łazienki Królewskie z trzema dużymi ogrodami: Królewskim, Belwederskim i Modernistycznym oraz Pałacem Na Wodzie. Chcąc obejrzeć widowiskową panoramę warszawską, trzeba udać się do Pałacu Kultury- najbardziej kontrowersyjnej budowli w metropolii. Projektowany przez radzieckiego architekta, był darem Związku Radzieckiego dla Polski. Dzisiaj, pomimo tego, że stał się w pewnym sensie wizytówką miasta stołecznego, dla wielu jest ikoną wieloletniej okupacji sowieckiej.

Warszawę corocznie odwiedzają tysiące zagranicznych turystów. Koszt zorganizowania wycieczki do miasta stołecznego kształtuje się różnie, w zależności od jej rodzaju, a więc tego, czy jest to podróż zorganizowana czy nie. W przypadku, gdy jest, zwykle decydujemy się na skorzystanie z usług agencji turystycznych czy też instytucji, oferujących wynajem autokarów. Warszawa posiada niezwykle szeroką bazę noclegową, mającą znaczny wpływ na cenę wyprawy. Szacując całkowity nakład pieniężny wycieczki do stolicy wypada także mieć na względzie miejsca, które chcemy odwiedzić.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika