Spawarki mig mag są to potrzebne urządzenia w warsztacie niejednego specjalistycznego spawacza.

Przed przystąpieniem do spawania półautomatami, bo tak określa się migomaty musimy dostosować znaczące procedury spawania. W sytuacji, gdy opcje spawania zostaną dobrane błędnie, wówczas urządzenia nie sprawdzą się i cała robota ma możliwość się nie udać. Do istotnych właściwości spawania strategią MIG/MAG należą: gatunek i natężenie przepływu gazu osłonowego, rodzaj a także średnica drutu, natężenie jak i napięcie łuku, prędkość podawania drutu, wolny wylot, czyli długość wysunięcia drutu, prędkość spawania, pochylenie uchwytu i w końcu rodzaj oraz biegunowość prądu spawania. Kiedy wszelkie te opcje mamy prawidłowo dobrane, a nasze migomaty są gotowe, można przystąpić do roboty.

Zajarzenie łuku w toku spawania migomatami następuje po naciśnięciu przycisku na uchwycie spawalniczym. Zajarzenie ma kierunek kontaktowy. Wysuwający się drut z zadaną prędkością stapia się i dzięki zjawisku samoregulacji długość łuku zostaje w przybliżeniu stała. Po rozpoczęciu procesu spawania przesuwamy uchwyt spawarki równomiernie wzdłuż spoiny. Wspominajmy, aby obserwować kształt spoiny, również utrzymywać dobrą pozycję jak również odległość uchwytu od spawanego elementu. Przez cały czas musimy skupić się na budowaniu prawidłowej spoiny. Choćby chwila nieuwagi potrafi przysporzyć się do powołania niedopatrzeń. Trzeba zatem odłożyć migomaty, przerwać pracę, a potem rozpocząć je ponownie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.