Biura w KatowicachW województwie śląskim podobnie jak w pozostałych polskich województwach większość powierzchni biurowych ulokowana jest w stolicy województwa. Jest to zarazem jedyne miasto w województwie, w którym dostępne są biura klasy A takie jak Altus czy Katowice Business Point.

Oprócz biurowców najwyższej klasy można wyszukać wiele biur do wynajęcia w Katowicach o tylko trochę niższym standardzie w dużo bardziej przystępnych cenach. Jednym z przykładów może tu być zlokalizowany przy ulicy Francuskiej budynek zwany Bastylią lub też znajdujący się przy samym centrum biurowiec Korfantego 2. Z kolei w większej odległości od centrum Katowic potencjalny najemca może rozważać oferty biurowców Atrium przy Granicznej lub Green Park przy Murckowskiej. Poza stolicą regionu sytuacja z powierzchniami biurowymi nie wygląda już tak ciekawie. W Bytomiu wyremontowano co prawda kilka kamienic z przeznaczeniem na biura, ale nie są to powierzchnie, które usatysfakcjonują każdego: po pierwsze z powodu lokalizacji, po drugie w związku z ich niepełną funkcjonalnością i niewystarczającą ilością miejsc parkingowych. Nieznacznie lepiej wygląda sytuacja w Gliwicach: tu dopiero co powstał pierwszy biurowiec najwyższej klasy firmy Roedl and Partner; pozostała część budynków biurowych to albo tak jak w Bytomiu wyremontowane kamienice albo tak jak w Sosnowcu budynki pamiętające jeszcze lata 80-te. Pozostałe duże ośrodki miejskie regionu też nie prezentują się pod tym względem korzystniej:  ani w Rybniku, ani w Bielsku-Białej czy Częstochowie nie uświadczysz nowych projektów biurowych z prawdziwego zdarzenia. Nie zanosi się też by takowe miały w najbliższym czasie powstać.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.