Bolesne nocne skurcze to nic innego, jak zmiana długości lub napięcia mięśnia, która wywołuje siłę mechaniczną w miejscu przyczepienia mięśnia. Sprawia to, że bardzo duży ból, który znika dopiero po pieczołowitym rozmasowaniu lub gorącej kąpieli. Dlaczego pojawiają się jednak często skurcze?

Zazwyczaj wynika to z niedoboru magnezu, także niezrównoważonego bilansu w organizmie magnezu i wapnia. Warto uzupełnić składniki, spożywając produkty takie, jak czekolada, orzechy oraz produkty zbożowe. W okresie zwiększonej liczby skurczów można również ograniczyć kawę i alkohol, gdyż te napoje w znacznym stopniu wypłukują magnez z naszego organizmu.

Jeśli jesteśmy bardzo aktywni, uprawiamy różne sporty, gramy w piłkę, chodzimy na fitness, trenujemy, z naszego organizmu wydalany jest w nadmiernej ilości potas. Wówczas powinniśmy zajadać się ziemniakami, bananami, a także suszonymi owocami. Jeśli zaś bolące skurcze nadal zaskakują nas w nocy, warto pomóc sobie suplementami diety, które zawierają komplet niezbędnych nam witamin. Apteka os. Stare Żegrze w swoim asortymencie posiada bardzo duży wybór środków, wspomagających funkcjonowanie całego organizmu. Profesjonalna pomoc zaś doradzi w każdej sytuacji.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.