cellulit
Bardzo często możemy usłyszeć o tym, że jeżeli same nie zadbamy o nasze zdrowie, nie powinnyśmy mieć nadziei na to, że ktoś zrobi to za nas. Aby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań obserwujmy więc nasz organizm i starajmy się podejmować środki zaradcze już wtedy, gdy odbierzemy pierwsze sygnały świadczące o tym, że dzieje się z nim coś złego. Jednym z przykładów schorzenia, które potrafimy konsekwentnie ignorować nie zważając na to, że postawa taka może mieć dość nieprzyjemne konsekwencje jest bez wątpienia „skórka pomarańczowa”.Wskazane jest więc nauczenie się rozpoznawania tego, czy naszym problemem jest cellulit czy cellulitis i nabycie umiejętności skutecznego radzenia sobie tak z jednym, jak i z drugim schorzeniem.

Jak walczyć z cellulitem?

Lekarze, których pytamy o przyczyny cellulitu zazwyczaj wymieniają je jednym tchem: zła dieta, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej, praca opierająca się na siedzeniu w jednym miejscu, a niekiedy również stres i skłonność do depresji. Najskuteczniejsza metodą zwalczania cellulitu jest więc przede wszystkim systematyczna praca nad sobą, która powinna prowadzić do zmiany stylu naszego życia. Chyba najszybsze i najbardziej spektakularne rezultaty przynosi w tym kontekście aktywność fizyczna, wiadomo bowiem, że poruszanie się i wykonywanie ćwiczeń poprawia stopień ukrwienia skóry i eliminuje widoczne objawy cellulitu. Najlepszą formą aktywności fizycznej wydaje się w tym kontekście pływanie i inne ćwiczenia wykonywane w wodzie, na straconej pozycji nie stoją jednak i te kobiety, które lubią biegać albo szybko chodzić. Nie wolno jednak zapominać o tym, że w walce z cellulitem pomagają przede wszystkim ćwiczenia fizyczne wykonywane regularnie, trudno zaś liczyć na spektakularne efekty i wówczas, gdy naszym problemem jest niewłaściwy sposób odżywiania się. rezygnacja z produktów zawierających tłuszcze i węglowodany, a także stosowanie bardziej delikatnych przypraw pomoże nie tylko skórze zainfekowanej przez cellulit, ale i naszemu organizmowi postrzeganemu, jako całość. W czasie walki z cellulitem możemy sięgać również po specjalne żele, balsamy i maści, które sprawiają, że zagrożenie, jakie stwarza, jest zdecydowanie mniejsze.

Leczenie cellulitisu

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy cellulitis nie jest problemem kosmetycznym, ale stanem chorobowym, a w związku z tym, jego leczenie jest skuteczne wyłącznie wówczas, gdy odbywa się pod opieką lekarza. Choremu podaje się przede wszystkim antybiotyki, coraz częściej ich wpływ na organizm jest jednak ograniczany poprzez dodatkową kurację lekami osłonowymi, dzięki którym lekarz nie musi zmagać się z osłabieniem organizmu i wycieńczeniem. Zaskoczeniem dla nikogo nie powinno być i to, że osobie chorej nie wolno samodzielnie zdecydować się na przerwanie kuracji. Zaczerwienienie, bolesny obrzęk skóry i podwyższona temperatura ciała to przecież nie jedyne objawy cellulitisu. W najcięższych przypadkach choroby dochodzi do tak zwanej martwicy, wtedy zaś jedynym skutecznym sposobem walki z nią jest zabieg chirurgiczny. Chorym powinno zależeć na tym, aby do niego nie dopuścić, stąd ignorowanie zaleceń specjalisty może być okrzyknięte mianem postępowania co najmniej niewłaściwego.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.