Zęby są szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz choroby. Technologia stomatologiczna posunęła się naprzód, wskutek czego każdy problem jamy ustnej może być wyeliminowany. Warto jednak zapobiegać, by oszczędzić sobie problemów zdrowotnych.

Po pierwsze zapobiegaj

Podstawową formą zapobiegania psuciu zębów jest regularne szczotkowanie po każdym posiłku. Powinno się to robić przynajmniej trzy razy dziennie Ważne by użyta pasta była z odpowiednią dawką fluoru, która zwiększa odporność zębów. Regularne powinny być także wizyty u dentysty. Powinny się one odbywać przynajmniej dwa razy do roku. Warto wybierać poleconych lub sprawdzonych dentystów. Jeśli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego stomatologa, warto wpisać w wyszukiwarkę frazę „dentysta w warszawie”, czy „dentysta w łodzi”. Wybierzmy takie gabinety stomatologiczne, które mają dobrą opinię wśród użytkowników.  Zapobiegać można także poprzez ustalenie sobie odpowiedniej diety. Istotne jest by zębom dostarczać odpowiednia dawkę wapnia, co pomoże zachować je w dobrej kondycji przez wiele lat. Warto także przyjmować witaminę D, która wzmacnia i utwardza zęby. Z kolei witamina A wspomaga procesy wydzielania śliny. Służy to nawilżaniu i ochronie zębów przed bakteriami. Witamina C wzmacnia nadwrażliwe zęby oraz zapobiega chorobom przyzębia. By zapobiegać próchnicy należy regularnie przyjmować fluor, który znajduje się w paście oraz herbacie. Nadmienić tu warto, że herbata nie może być zbyt mocna, gdyż może przyczynić się może do powstania osadu na zębach. Warto także żuć gumę bez cukru, która wspomaga wydzielanie śliny.

Warto zastosować się powyższych wskazówek, wskutek czego nie będziemy musieli tak często odwiedzać stomatologów. Prawidłowe odżywanie, regularne szczotkowanie zębów oraz wizyty kontrolne, pozytywnie wpływają na proces zapobiegania różnym chorobom uzębienia.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.