Masaż oznacza zadowolenie a także odprężenie. Działa nie tylko dobrze na nasze samopoczucie, lecz również na nasz organizm. Masaż jest formą dotyku, którą często używamy w celach fizjoterapeutycznych. Nierzadko ma doskonały wpływ na nas likwidując spięcie oraz poszczególne bóle. Jaki masaż będzie udany? Do tego potrzebny będzie dobry fachowiec a także odpowiedni sprzęt.

O tym czy masażysta jest skuteczny powinniśmy sprawdzić osobiście bądź sugerując się opiniami innych. Zaś jeżeli chodzi o sprzęt, najważniejsze – naturalnie – jest łóżko do masażu. Porządne łóżko powinno być dopasowane wymiarami i do nas, jak i do masażysty. Czyli najlepiej jeśli będziemy mogli w nim regulować wysokość, a także szerokość za sprawą innowacyjnych podłokietników. Łóżko do masażu musi być też komfortowe, bowiem spędzamy na nim godzinę zabiegu, w czasie którego musimy czuć się odprężeni.

Kiedy znajdziemy już dogodnego masażystę i odpowiednie łóżko do masażu powinniśmy oczekiwać dobrego zabiegu. A co zrobić, żeby masaż z dobrego stał się znakomity? Wystarczy użyć należyte olejki, które są dopełnieniem masażu. Tego rodzaju kosmetyki robione są z naturalnych składników z roślin i dzięki temu utrzymują na długo swoją świeżość jak i właściwości. Niemniej jednak olejki do masażu na pewno nie są tanie.

Zatem kiedy nie idziemy do specjalnego salonu masażu, za to wykonujemy go w domu, możemy osobiście sprawić sobie rzeczony olejek zapachowy. W celu wytworzenia gotowej mieszaniny potrzebujemy 50 ml olejku bazowego, do jakiego dodajemy parę kropel (10-25) esencji. Jest to ilość wystarczająca na około osiem zabiegów. Po stworzeniu receptury musimy trzymać ją najlepiej w szklanej zakorkowanej butelce. Ważne jest to, żeby zanim zaczniemy zabieg mieszaninę olejków podgrzać.

Używając jej uważajmy na okolice oczu, gdyż mogą podrażniać. Mieszaninę taką nalewamy na dłonie w małych ilościach a potem dopiero rozprowadzamy na skórze pacjenta. Tego typu domowy olejek przyda się nie tylko do masażu, lecz możemy również go zastosować do kąpieli, do inhalacji bądź kadzidełek.Ważne jest, ażeby przed użyciem olejku po raz pierwszy, zrobić sprawdzian uczuleniowy. Jak? Rozpuszczając odrobinę w łyżeczce oleju roślinnego i wcierając w skórę za uchem. Jeżeli po kilkunastu godzinach nie pojawi się zaczerwienienie bądź swędzenie, można olejek używać. Radzimy masować nim okrężnymi ruchami wilgotną skórę, bo w kontakcie z wodą olejki lepiej się wchłaniają.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.