Będąc w ciąży dowiadujesz się o istnieniu wielu mitów, a to nie powinnaś przechodzić pod drabiną, zakładać korali, by dziecko nie owinęło się pępowiną, stosować kremów brązujących, by nie urodzić murzynka. Niektórzy do listy tych przesądów dopisują zakaz farbowania włosów.

Gdy tamte traktowałaś jako dobry żart na poprawę nastroju, ten zdecydowanie zrodził wiele pytań i poważnie cię zaniepokoił.

Czy rzeczywiście zabieg farbowania miałby zaszkodzić twojemu maleństwu? Gdybyś tylko miała pewność, że tak jest, byłabyś gotowa zrezygnować na ten czas z farbowania. Na forach znajdujesz różne opinie, co innego radzi ci lekarz, a co innego zaufana fryzjerka. Zastanawiasz się, jak to jest, skoro wiele dziewczyn farbuje włosy w ciąży i rodzi zdrowe dzieci. Czy na pewno musisz czuć się nieatrakcyjna przez te dziewięć miesięcy, a może i dłużej, przecież twoja kondycja psychiczna też ma duży wpływ na rozwój dziecka.

Jaką decyzję powinnaś podjąć w takiej sytuacji? Taką, która usatysfakcjonuje ciebie i nie zaszkodzi dziecku, pozwoli ci znów poczuć się atrakcyjną i nie zaciąży na twoim sumieniu.

To zrozumiałe, że masz takie obawy, mają je wszystkie kobiety w tym wyjątkowym dla siebie okresie. Czego obawiasz się najbardziej? Czy nie tego, że substancje chemiczne zostaną wchłonięte przez korzeń włosa i przenikną przez skórę głowy do krwi, a być może do łożyska? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość, są farby naturalne, niezawierające PPD i wody utlenionej. Parafenylenodiamina (p-fenylenodiamina, 4-fenylenodiamina – PPD) to klasyczny przykład związku chemicznego, zwany sztuczną henną, który może powodować reakcje alergiczne. Farba na bazie wyciągów ziołowych i białek nie tylko barwi włosy, ale także chroni je i pielęgnuje. Jest tak łagodna, że można ją stosować nawet raz w tygodniu.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, to z pewnością przekona cię drugi argument: farby naturalne nie zawierają amoniaku. Jest to substancja szkodliwa. W tej kwestii zgodni są lekarze i fryzjerzy. Wdychanie amoniaku – jak twierdzą lekarze- jest groźne dla płodu, może stać się przyczyną uczuleń u noworodków, fryzjerzy dodatkowo zwracają uwagę na podrażnienie skóry, która w okresie ciąży jest szczególnie wrażliwa. Zgodnie rekomendują farby, których receptura oparta jest na naturalnych składnikach.

Ostateczną decyzję oczywiście pozostawiamy tobie. Niemniej jednak zachęcamy do nie rezygnowania z możliwości pięknego i naturalnego wyglądu w okresie ciąży.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika