Dlaczego obecnie  na rynku znajduje się tak wiele środków odchudzających? Wszystko wskazuje na to, iż wynika to z pogłębiającego problemu otyłości w społeczeństwie, a także w łatwości ich zakupu. Magia tego typu preparatów odchudzających zwykle kończy się po wypróbowaniu pierwszego opakowania. Niestety pozostaje rozczarowanie i nie rozwiązany problem, czyli zbędne kilogramy.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że preparaty na odchudzanie których używają, wcale nie mają statusu leków, są po prostu suplementami diety. Jednym słowem są zwykłymi  środkami spożywczymi, które być może – jak niektóre z nich – wzbogacą naszą dietę na przykład o witaminy, ale nie sprawią że skutecznie schudniemy.

Tymczasem jak wiecie organizacje prozdrowotne co i rusz, wysyłają alarmujące komunikaty o pladze otyłości, jej skutkach.  A jakie skutki wywołuje otyłość? Może to, że preparaty nie zadziałały wcale nie stanowi aż takiego dramatu?

Otóż niestety czas jaki tracimy na używanie tego typu preparatów gra na naszą niekorzyść. Najczęściej pogłębiają się schorzenia wywołane przez nadwagę. Prędzej, na przykład, może pojawić się cukrzyca typu II, w tętnicach odłoży  się płytka miażdżycowa, która może doprowadzić do zawału, a na wątrobie pojawią się stłuszczenia, które upośledzą jej funkcje… Takich przykładów schorzeń można by wymienić jeszcze wiele.

Jeśli zatem preparaty odchudzające nie zadziałały,  to co zrobić? Odpowiedź wydaje się oczywista – udać się do fachowca czyli dietetyka. Czy nie wystarczą rady koleżanek, rodziny, fora internetowe?

Pytanie należy postawić takie: A czy jeśli masz inny problem natury zdrowotnej, czy też tak postępujesz? Czy może częściej udajesz się do lekarza? Przecież zdrowie to cenny skarb. Jeśli zatem masz problem z nadwagą lub otyłością, a Twoje BMI wskazuje powyżej 25, zwróć się do ekspertów z dziedziny odchudzania. Poszukaj dyplomowanych dietetyków. Niech pomogą Ci dobrać skuteczną dietę odchudzającą, której metody będą Ci odpowiadały. Jednocześnie będą gwarantowały osiągnięcie zamierzonego skutku, bez utraty zdrowia.  Sama dieta warto natomiast by była dobrana do trybu życia jaki prowadzisz, możliwości przygotowywania posiłków w trakcie dnia, dostępności produktów. Jednym słowem znajdź dobrego dietetyka, który zna swój fach.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.