moda, biżuteria Co jest modne w tym sezonie? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie każdego roku. Poszukują informacji na ten temat w kolorowych czasopismach, programach telewizyjnych i internecie. Nie można przecież wybrać się na zakupy nieprzygotowaną. Więc co jest modnego w tym sezonie?

Ubrania

Letni sezon 2009 to przede wszystkim powrót sukienek w żywych i jaskrawych kolorach. Kolory takie jak jasny błękit czy też pomarańcz są idealne dla kobiet stanowczych i pewnych siebie. Bardzo modne są również kolory pastelowe. Mięta, kawa z mlekiem czy też jogurt brzoskwiniowy to kolory, w których doskonale poczują się kobiety lubiące ubrania bardziej stonowane.

Krój na ten sezon to przede wszystkim częściowe lub całkowite odsłonięcie jednego ramienia. Sprawi to, że będziesz wyglądała bardzo zalotnie. Obowiązują również asymetryczne dekolty i lekkie materiały. Przewiewne sukienki są idealne na upalne letnie dni. Wśród motywów zdobiących sukienki dominują przede wszystkim kwity. Bez, fiołki czy też tulipany to tylko kilka z pomysłów. To wspaniała okazja na „ubranie się” w swoje ulubione kwiaty. Sukienki bez żadnych wzorów powinny być jednokolorowe i zwiewne. Do sukienek najlepiej pasują sandały lub szpilki w pasującym do sukienki kolorze a takrze kapelusz z bardzo szerokim rondem i duże okulary.

Dodatki

Dodatki wszelkiego rodzaju odgrywają w tym sezonie bardzo ważną rolę. Biżuteria artystyczna o różnorodnych kształtach i kolorach to coś co powinno znaleźć się w garderobie każdej z pań. Szczególnie modne w sezonie letnim 2009 są bransolety. Dodatki to sposób na to aby nawet najprostszy ubiór stał się bardzo modną kreacją. Popularne w tym sezonie bransolety pasują niemalże do wszystkiego, zarówno do sukienek, dżinsów lub innych spodni a także spódnic i strojów kąpielowych. Im większa bransoleta tym większe wywoła ona wrażenie. Dodatki tego typu dopasowane mogą być zarówno pod kolor jak również w kolorach kontrastujących z kolorami ubrania.

W tym sezonie obowiązuje kilka istotnych zasad co do dobierania dodatków (w tym bransolet). Pierwszą z nich jest łączenie stylów, faktury oraz materiałów różnego typu. Warto więc połączyć ze sobą złoto, srebro, masę perłową drewno i plastik, a także bransoletki masywne z cieniutkimi. Bardzo modne są w sezonie letnim materiały „tandetne” takie jak plastik Im różnorodniej tym modniej.

Drugą zasadą jest niezapominanie o innych dodatkach. Warto więc do bransolety dopasować odpowiednie kolczyki czy też naszyjniki. W tym sezonie masz wyglądać „bogato”.

Pomimo ogromnej popularności plastiku i innych podobnych mu materiałów nie należy zapominać o złocie, srebrze i mosiądzu. Popularne w w Polsce w latach 80 bransolety wykonane z tych materiałów wracają znów do łask.

Jeżeli biżuteria artystyczna to na pewno w stylu Etno. W tym sezonie bardzo popularne są dodatki o korzeniach afrykańskich i meksykańskich. Drewno łączone z materiałami i piórami to bransolety, które na pewną będziesz chciała posiadać w swojej garderobie.

Ostatnią zasadą bycia modną w tym sezonie jest mieszanie kształtów. Grube, plastikowe bransolety doskonale pasują do cienkich, wykonanych z metalu, natomiast okrągłe plastikowe świetnie prezentują się z kwadratowymi wykonanymi z drewna. Im różnorodniej i bardziej bogato tym modniej.

O autorze

Czasem piszę, czasem czytam, hobbystycznie promuję darmowe programy. W zasadzie co tu więcej pisać?

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.