Co, gdy zostaniemy uczestnikami wypadku? To zależne od tego, czy jest jakaś ofiara, czy nie. W sytuacji, gdy tak, koniecznie informujemy służby ratunkowe. Jeżeli nie – przygotujmy jedynie deklarację kierujących samochodami, i niech tam będzie opis wypadku i dane dowodowe. W przypadku drogowców posiadających ubezpieczenie autocasco, powinno się poinformować konsultanta towarzystwa ubezpieczeniowego, który zweryfikuje wypadek.

Nie powinno się przyjmować oferowanych na miejscu pieniędzy od innych członków wypadku. Najistotniejsze, żeby po chwili pojawił się ktoś odpowiedni, kto będzie w stanie dobrze ocenić kolizję.

Ubezpieczenie NNW to jeden z bardzo ważnych elementów spokojnego podróżowania. Kupujemy polisę na wskazane auto, wsiadamy, ruszamy w drogę i… zdarza nam się kolizja. Jest źle, ale ratuje nas to, że jesteśmy objęci polisą. Moment, przecież wiemy, że nie ubezpieczaliśmy konkretnych pasażerów, a pojazd jest kuzyna.

Nie ma sprawy. Ubezpieczenie NNW obejmuje wyłącznie wskazane w umowie auto, bez konieczności wpisywania w umowie jego (mogących się przecież zmieniać) pasażerów i kierowców.

To istotne: ten gatunek ubezpieczenia zmusza do wpisania w umowę całości najważniejszych danych pojazdu i nie obejmie nas, jeśli w chwili stłuczki kierowca byłby po nadużyciu alkoholu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika