Rozmnażanie się tak, jak i inne procesy życiowe jest kierowane przez naturę. Zauważamy przy tym, że przyroda stara się zadbać o bezpieczeństwo przychodzących na świat istot. Chociaż nie dogadza nam tak, jak może to zrobić medycyna, to jednak chroni każdy organizm na tyle, na ile może. W tym celu powstają błony płodowe otaczające nienarodzone jeszcze stworzenie, pępowina dostarczająca mu tlenu i pokarmu a także siara, czyli specyficzna żółtawa wydzielina zbierająca się w piersiach przyszłej matki.

Największe jej stężenie jest zauważalne zaraz po porodzie!

Najczęściej siara w piersiach utrzymuje się do kilku tygodni po narodzinach dziecka. Siara inaczej znana jako colostrum ma dostarczyć dziecku najważniejszych składników odżywczych. Nic dziwnego, że składa się z około 250 związków, których zadaniem jest dbałość o wszechstronny rozwój noworodka. Główną funkcją, jaką ma do spełnienia siara jest dodanie odporności maluchowi. Szczególnie istotne jest wzmocnienie jego układu pokarmowego.

Korzyści niesione przez colostrum są tak duże, że przez lata prowadzono badania nad sposobem otrzymywania zastępnika tej substancji, który mógłby być uzyskiwany inną drogą i stosowany przez dorosłych. W efekcie zauważono, że można tworzyć siarę liofilizowaną. Pochodzi ona z mleka krowiego i ma działanie wzmacniające. Dobrze wpływa na system immunologiczny osób w różnym wieku. Jest ona powszechnie dostępna w aptekach w postaci kapsułek.

O autorze

Dobre artykuły tematyczne, ciekawe informacje.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.