W niniejszym artykule postaram się przekonać wszystkich do czytania każdej umowy, którą przyjdzie nam podpisać. Każdy z nas prędzej czy później staje przed decyzją podpisania jakiegoś dokumentu. Czy warto czytać każdy? Oczywiście, że tak. Oto kilka przykładów przestrzegających przed błędami nie czytania dokumentów.

Jakiś czas temu głośno było o programie Pobieraczek, który czyhał na Klientów nie czytających umowy czy też regulaminy. Sprawa wyglądała tak, że pobierając wspomniany program mieliśmy pewność, że płatność za użytkowanie programu ogranicza się do wysłania smsa za 2,46zł. Tymczasem taki sms kosztował około 200zł, szczegóły zawarte były w regulaminie, który należało przeczytać. Krótko mówiąc sms kosztował 200zł, natomiast płatność przelewem owszem – 2,46zł, ot taki kruczek.

Przykład z tak zwanej autopsji. Jakiś czas temu podpisywałem umowę z operatorem sieci komórkowej na abonament telefoniczny. Jak to w abonamencie otrzymuje się nowy telefon i poza tym faktem nic innego mnie nie interesowało. Podpisałem umowę nie czytając jej i co? I po przekroczeniu limitu na korzystanie z internetu została mi naliczona kolosalna kwota za internet właśnie. Koszty były wpisane rzecz jasna w umowie, ale co tam, kogo to obchodziło.

Podsumowując, każdą, ale to naprawdę każdą umowę należy dogłębnie przeczytać. 5 minut nie zbawi nikogo, a lepiej mieć pewność w co się ładujemy aby potem nie było żadnych problemów, a co za tym idzie dodatkowych kosztów. Czy to jest umowa na zakładanie spółki czy zwykła umowa z operatorem sieci komórkowej – nie ma znaczenia. Obowiązkiem Naszym jest zapoznanie się z każdym dokumentem przed jego podpisaniem. Pamiętajcie o tym w każdej sytuacji.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika