Czy jest to magia? Czary? Szarlataństwo? Zakazana czy wyklęta wiedza? Otóż nie. Neurolingwistyczne Programowanie to zbiór reguł, które w oparciu o wiedzę z różnych dziedzin dają zdumiewające efekty w zmienianiu zachowań ludzi.

Rozpoznajesz takie komentarze ze swojego otoczenia?

Jej się powodzi w życiu!
On, za co się nie weźmie to obraca w złoto!
Ta to ma szczęście! Rodzina, dom, samochód, wakacje w egzotycznych krajach!

Jeżeli zestawisz powodzenie w następujących obszarach w życiu:

Rodzina
Zdrowie
Realizacja siebie
Pieniądze
Majątek
Wiedza
Relacje z ludźmi
to otrzymasz pełnię życia.

Jak więc żyć pełnią życia? Jak doświadczyć szczęścia i radości w życiu? Sprawdź Każdy człowiek jest inny. Tak jest i nic tego nie zmieni, przynajmniej naturalnymi metodami. Należy szanować odmienność i wyjątkowość każdego człowieka. Mając to na uwadze, można zauważyć wspólne zachowania dla ludzi. Są to wzorce zachowań, z których można korzystać świadomie lub nie.

Te właśnie wzorce są wspólne dla zachowań dobrych, jak i tych niepożądanych. Niestety. Dlatego też, najprawdopodobniej, czytasz ten tekst. Chcesz zmienić w sobie pewne zachowania, z którymi jest Ci źle? Oto jak zostało nazwane NLP przez osoby, które pozwoliły sobie pomóc.

Nauka o tym, jak mózg koduje uczenie się i doświadczenia. Proces, który analizuje doskonałość ludzkiego zachowania w taki sposób, że modelowanie tego zachowania umożliwia jego powielenie przez niemal każdego. Model komunikacji, który skupia się na identyfikowaniu i użyciu wzorców myślenia wpływających na zachowanie danej osoby, jako sposobie poprawy, jakości i wydajności życia. Model gromadzenia, przechowywania i przywoływania informacji. Rewolucyjne podejście do ludzkiej komunikacji i rozwoju. Strategia służąca odkrywaniu i wykorzystywaniu wzorców istniejących w świecie.

NLP to neurolingwistyczne programowanie, gdzie neuro nawiązuje do neurologii. To, co czujemy, słyszymy i widzimy jest przetwarzane przez mózg i system nerwowy. Lingwistyczne w tym skrócie, oznacza, że uwzględniono w tym sposobie zmiany zachowania człowieka słowa, symbole, gesty i postawy. Programowanie z kolei, odnosi się do informatyki. Przyjęto, że przechowywanie informacji, kodowanie jej i sposoby przetwarzania, są podobne jak w komputerze. Ściślej ujmując w programie komputerowym. Program, jak i zachowania człowieka, jego przekonania, można aktualizować, edytować czy wreszcie usuwać.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.