Powstał BEZPŁATNY multimedialny kurs, który został stworzony specjalnie z myślą o wszystkich osobach chcących poznać język migowy. Aplikacja jest udostępniana wyłącznie na portalu www.sluchowisko.net i przeznaczona jest do nauki podstawowych słów oraz wyrażeń w języku migowym, użytych w konwencji scenek z życia codziennego.
sluchowisko-net
Aplikacja powstała w celu ułatwienia i usprawnienia komunikacji między słyszącymi, a niesłyszącymi, zwłaszcza w takich miejscach jak urząd, gabinet lekarski, bank, itd. Aplikacja docelowo będzie zawierała 12 scenek: nauka alfabetu, liczebników, dat, miesięcy, pór roku oraz scenek: W urzędzie, U lekarza, O sobie, Zaproszenie na spotkanie, W restauracji, Komunikacja w mieście, W banku, Rozmowa o pracę oraz Podstawowe zwroty. Scenki przygotowane zostały w Polskim Języku Migowym (PJM).

Aplikacja powstała dzięki sponsorowi, producentowi nowoczesnych aparatów słuchowych – firmie Oticon oraz patronowi tego projektu – Instytutowi Głuchoniemych w Warszawie. Podczas całego etapu przygotowań do realizacji aplikacji odbywały się konsultacje z osobami niedosłyszącymi z Instytutu Głuchoniemych, które nadzorowały i czuwały nad poprawnością przygotowania scenek.

O autorze

Informacje prasowe przesyłane przez agencje PR.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.