Flash to jeden z najbardziej popularnych w sieci formatów animacji wektorowej. Warto poznać jego niedoskonałości i pozytywy, mimo że witryny internetowe działające na Flashu powoli odchodzą w zapomnienie.

Zaczynając od plusów – Flasha charakteryzuje znaczące wsparcie – do 98% – pośród przeglądarek internetowych. Daje on szerokie możliwości w zakresie tworzenia grafiki a także wszelakich animacji multimedialnych. Przede wszystkim przez to, że kompiluje grafikę wektorową i rastrową z tekstem. Ponadto Flash jest pierwszorzędny do różnorakich materiałów filmowych. Nie wymaga dodatkowych wtyczek. Ale to nadal nie wszystko. Trzeba pamiętać o grach i sposobnościach robienia prezentacji. Zaś interaktywne interfejsy użytkowników są nadzwyczaj przyjazne i podobają się użytkownikom.

Wiele działań jest w zasadzie niemożliwych bez użycia Flasha, ale jak wstępnie wspomniano – ma on także swoje mankamenty. I to wcale nie tak mało. Które minusy są tu najczęściej wytykane? Trzeba wpierw rozpocząć od znacznego obciążenia procesora użytkownika oraz bardzo drogiego oprogramowania służącego do jego tworzenia. Jeżeli chodzi o funkcje Flasha na portalach internetowych – nie jest indeksowany przez wyszukiwarki, a na serwisach z wykorzystaniem tego rozwiązania nie działa przycisk wstecz. Może to szczególnie uprzykrzyć życie. Zadziwiająco istotną słabością jest nie działanie Flasha na wszelakich urządzeniach mobilnych. Internauci nie mogą oglądać wielu serwisów a firmy decydujące się na jego użycie tracą przez to wielu klientów. Warto jednak głębiej zastanowić się nad wyborem – z Flashem czy bez Flasha.

Zainteresowanym bliższym zapoznaniem się z zagadnieniem Flasha poleca się specjalistyczne warsztaty, które są rewelacyjnym trzonem wiedzy dla grafików komputerowych. Nie można ukryć, że wiedza na temat Flasha to jeden z częstych wymogów, jakie stawiają grafikom przyszli pracodawcy. Bez tego nie ma co liczyć na dobrą posadę i godziwą pensję. Czego kursanci uczą się na zajęciach? Przede wszystkim wyszkolona kadra wykładowców krok po kroku przedstawia wszelkie zagadnienia, a następnie kursanci ćwiczą je w praktyce. Mile widziane są różnorodne pytania, a wykładowcy nieprzerwanie udzielają kursantom cennych wskazówek. Kursanci dowiadują się np., jak samodzielnie tworzyć i publikować animacje, prezentacje czy atrakcyjne witryny www. Dobrze, jeśli mają zasadnicze zdolności rysunkowe i sprawnie obsługują komputer. Wtedy zdobywanie pożądanej wiedzy i wykonywanie praktycznych zadań przychodzi im o wiele łatwiej. Niewielkie grupy umożliwiają szybkie zdobywanie kwalifikacji, a na koniec każdy z uczestników dostaje stosowny certyfikat dokumentujący ukończenie szkolenia Flash. Warto więc na spokojnie rozważyć taki kurs.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.