Przy budowaniu domu liczy się wiele rzeczy, które przeoczone mogą szybko zemścić się na nas. Jednym z takich elementów są drzwi oraz okna, na których nie warto oszczędzać. Szczególnie jeśli mówimy o drzwiach wejściowych do naszego domu, które maja za zadanie nas chronić przez zarówno warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr czy deszcz jak i przed postronnymi osobami, które chcą nas okraść.

Jednak porządne drzwi zewnętrzne to nie wszystko, ponieważ są one nic nie warte jeśli nie mają solidnych zabezpieczeń w postaci zamków, klamek, zawiasów czy ościeżnic. Jeśli na tych z pozoru mało znaczących dodatkach oszczędzimy to tak jakbyśmy zakupili nowoczesny telewizor w technologii HD i podłączyli go zwykłymi kablami analogowymi. Będzie on tak samo bezwartościowy i nie zobaczymy jego zalet jak w przypadku tych drzwi.

drzwi wewnętrzne

Jeżeli natomiast skupimy się na klamkach to warto pamiętać, że sama stylistyka to nie wszystko, choć to bardzo ważny aspekt, który podkreśla piękno drzwi. Nic nam po pięknych i stylizowanych klamkach, które są kiepskiej jakości (najczęściej chińskiej produkcji). Coraz więcej firm produkujących drzwi wewnętrzne poszerza o nowe kolekcje. Najczęściej wybierane są stylizowane włoskie, które nadają się zarówno do nowoczesnych, szklanych drzwi jak i do skrzydeł z litego drewna w klasycznym stylu. Warto także zwrócić uwagę na kolor samej klamki, która powinna licować z barwa okleiny drzwiowej. Bo zastanówmy się jak będzie pasowała złota klamka do białych drzwi. Raczej nie jest to dobre zestawienie.

Kilku producentów klamek poszło o krok na przód i zdecydowało się na produkcję klamek z kwadratowymi rozetami, które okazały się być hitem na ostatnich targach budowlanych w Poznaniu. Docenili takie wzornictwo zarówno młodzi jak i starsi. Co ciekawe takie klamki które dostaniemy na przykład w sklepie internetowym galeriadom.pl, są coraz częściej eksportowane na zachód, gdzie tamtejsi mieszkańcy wybrali nasze wzornictwo.

O autorze

Miłosz, zainteresowania: głównie branża budowlana ; seogaleria@gmail.com

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika