Programy komputerowe, zwane też inaczej oprogramowanie jest nieodłączną częścią informatyki, a także komputerów. Aplikacja – czyli program, to praktycznie podstawa, jeśli chodzi o komputery. System operacyjny, to zaawansowany program, czy też grupa aplikacji, programów.

Programy do pobraniaSterowniki, to także programy, a także sam BIOS w komputerze jest programem. Dzięki programom czytasz ten tekst, oraz masz możliwość zrozumienia jego treści.

W Internecie czasem możemy spotkać strony internetowe, w których znaleźć możemy aplikacje, programy oraz oprogramowanie. Niestety często bywa tak, iż programy, oprogramowanie, które możemy znaleźć w Internecie znajduje się na płatnych licencjach oprogramowania. Producenci oprogramowania – bez względu na to, czy są to ogromne korporacje, typu Microsoft, Apple, Adobe czy też producenci kilku, albo jednej, konkretnej aplikacji, potrafią oferować swoje aplikacje za konkretne ceny, albo też oferują jedynie wersje trial (czyli wersje testowe oprogramowania, ograniczone czasowo lub funkcjonalnie – czasami zarówno czasowo, jak i funkcjonalnie).

Istnieją mimo tego miejsca, gdzie znajdziemy dobre darmowe programy do pobrania download. Na szczęście jednak wśród wielu stron internetowych, w których producenci oferują swoje oprogramowanie możemy znaleźć również i takie, w których oferowane oprogramowanie znajduje się nie na płatnych licencjach oprogramowania, ale na szczęście również na darmowych licencjach oprogramowania. Ba, czasem nawet znajdziemy strony internetowe, serwisy, w których to oferowane aplikacje niemalże w całości oferują nam dobre darmowe programy do pobrania. Takie strony internetowe są świetną alternatywą dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są dobrymi, darmowymi programami, czyli oprogramowaniem, które możemy mieć absolutnie za darmo i całkowicie legalnie zarazem. Korzystanie z tego typu serwisów jest również zazwyczaj darmowe. Administratorzy wyżej wymienionych nie popierają także zazwyczaj żadnych opłat z tytułu rejestracji na danym portalu, czy też opłat za udostępnienie możliwości pobierania danego oprogramowania.

Warto również przy tym zaznaczyć, iż programy tego typu zaliczają się do szerokiego wachlarzu wszystkich gatunków aplikacji i tak spotkamy w nich zarówno programy antywirusowe, programy użytkowe, aplikacje biurowe, oprogramowanie do tworzenia, edycji i obróbki grafiki, muzyki, dźwięku, czy też filmów, jak też wszelkiego rodzaju oprogramowanie multimedialne, programy do wypalania płyt DVD, CD, czy też Blu-Ray. Nie wspominając już o oprogramowaniu użytkowym, aplikacjach zarządzania systemem operacyjnym, dyskami, czy też CPU. Z pewnością każdy poszukujący danego typu programu znajdzie tam coś dla siebie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika