O ile zawsze możemy zatkać uszy lub zamknąć oczy, to blokowanie nozdrzy grozi uduszeniem. Warto zatem tak organizować sobie życie, aby do minimum ograniczyć oddziaływanie przykrych woni.

Czy nie zdarzało Wam się czuć radości bądź popaść w zły humor bez konkretnej przyczyny? Taki stan wywoływany bywa zapachami, z których obecności niekoniecznie zdajemy sobie sprawę. Konkretne aromaty mogą np. wywoływać wrażenie ocieplenia pomieszczeń lub przywracać dawne wspomnienia z lat dziecięcych. W zależności od indywidualnych przypadków, powodują one rozmaite emocje – od poczucia bezpieczeństwa po nieprzejednaną trwogę i odrazę.

Większość znawców branży aromatów i ekstraktów, dzieli je na trzy podstawowe grupy. Pierwszą stanowią tak zwane zapachy głowy, do których należą między innymi wonie cytrusowe. Wydatnie wspomagają one krążenie krwi, a w konsekwencji – sprawność mózgu. Pozwala to pracownikom biurowym zwiększyć koncentrację i minimalizować znużenie wielogodzinnym ślęczeniem przed monitorem. Kolejna grupa to aromaty serca: wymienia się tutaj głównie tymianek, którego woń posiada właściwości uspokajające. Warto stosować ją zwłaszcza w tych miejscach pracy, które generują mnóstwo stresu i potencjalnie konfliktów interpersonalnych. Zapachy korzenne stanowią z kolei trzecią grupę. Wykorzystuje się je często jako afrodyzjaki, gdyż podnoszą poziom samoakceptacji i uwydatniają wszelkie przyjemności.

Rozmaite aromaty oraz ekstrakty zapachowe, wykorzystywane między innymi w gastronomii, znajdziesz np. w jednym z firmowych serwisów polskiego producenta. Tutaj sprawdzisz więcej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.