Chcesz, żeby Twoja wiadomość do osoby, której nie masz zapisanej w znajomych na Facebooku, dotarła do jej skrzynki odbiorczej? Nic prostszego – wystarczy zapłacić serwisowi za taką usługę. Czy to już przyzwolenie na spam?

Wśród polskich internautów oraz użytkowników portalu społecznościowego Facebook zawrzało. Serwis postanowił wprowadzić na rynek polski płatną usługę, którą testował w grudniu ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o możliwość precyzyjnego określenie miejsca docelowego dla wiadomości wysyłanych do nieznajomych.

Płać za spam

Do tej pory takie wiadomości trafiały do zakładki „inne”, które zwykło się traktować jako miejsce przeznaczone dla spamu. Wszystko się jednak zmieniło i wystarczy teraz zapłacić Facebookowi, aby nasza wiadomość dotarła prosto do skrzynki odbiorczej nieznajomego. Bardzo proste obejście najnowszych filtrów facebook’owej skrzynki odbiorczej, które zapełni kieszeń Zuckerberga oraz otworzy nowy kanał wszelkiej maści marketingowcom, a tym samym popsuje nieco krwi użytkownikom serwisu, którzy i tak zasypywani są reklamami i wiadomościami sponsorowanymi. Już widzę jak taki Adam Hofman albo inny polityk, czy celebryta będzie czerpał radość z niechcianych wiadomości.

Nie bądź frajer

Znany polski bloger Kominek apeluje do wszystkich internautów, aby olać tę usługę, która notabene nie jest obowiązkowa. Jeżeli nie zapłacisz za targetowanie do nieznajomego, Twoja wiadomość wyląduje po staremu w zakładce „inne”. Kominek na swoim blogu kominek.in pisze między innymi:

 Powtarzam: nie bądź frajer. Nie chcę, byś płacił za wiadomość do mnie. To nie da Ci pewności, że odpiszę. Wal na maila. Odruchowo kasuję tylko te zawierające wulgaryzmy. Reszta jest czytana (wyłącznie przeze mnie).

Radzę posłuchać Kominka  w tej kwestii i nie korzystać z usługi. Ciekawy jestem jedynie, jak nowa usługa wpłynie na sytuację serwisu. Czy da ona początek fali migracji użytkowników?

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.