Firma leśna zajmująca się zarządzaniem lasem

Firma leśna zajmująca się zarządzaniem lasem w sieci

W sieci można załatwić coraz więcej spraw. Nikogo nie dziwią już zakupy przez internet, aukcje, ogłoszenia czy wyszukiwanie określonych usług przy użyciu wyszukiwarek. W nawyk weszło już nam poruszanie się po Polsce czy świecie przy użyciu e-map internetowych. Coraz bliżej jest nam do załatwiania przez sieć spraw biurowych (w tym np. głosowania). Teraz, do sieci wkracza branża wydawało by się zupełnie z siecią niepowiązana – branża leśna.

Początkowo podszedłem do tego pomysłu z lekkim sceptycyzmem, spojrzałem na stronę jednej z pierwszych firm leśnych, zajmujących się zarządzaniem lasem, doradztwem leśnym i tym podobnymi usługami leśnymi i miałem nieodparte wrażenie, że strona jest robiona na siłę. Krótki wstęp, oferta, cennik – ot wizytówka.

Pomyślałem jednak chwilę, czy nie wszystkiego szukamy już w sieci? Oczywiście wszystkiego! Dlatego też, idealnym pomysłem zdało się być zapełnienie luki w sieciowym biznesie nawet tak prostą „stroną wizytówką” z zupełnie nowej branży w internecie by wyrobić sobie renomę i markę na przyszłość. Poszedłem dalej, spojrzałem raz jeszcze na stronę i doszedłem do wniosku, iż zastosowanie szybkiego i składnego formularza do kontaktowania się z firmą, jest znaczenie lepszym pomysłem niż podanie wyłącznie numeru telefonu tudzież e-maila. Użytkownik nie musi nawet logować się na swoje konto pocztowe – po prostu wpisuje pytanie i klika „wyślij”.

Po gruntownym przeanalizowaniu strony, jej zaplecza oraz potencjału, dochodzę do wniosku, że wkroczenie z tego typu przedsięwzięciem do sieci było pomysłem idealnym, bądź co bądź jest to pierwsze firma leśna w sieci zajmująca się tego typu usługami – doradztwem, formalnościami czy sadzeniem i wycinką.

Jestem dobrej myśli i życzę pomysłowym leśnikom powodzenia!

O autorze

Programista i pracownik dużej firmy specjalizującej się w seo. Powiązany z branżą leśną i leśnictwem przez rodzinę. Specjalista od spraw reklamy internetowej, w tym pisaniu artykułów SEO. Pisze na dowolne tematy, z dowolną ilością znaków i dowolnym nasyceniem słowami kluczowymi, za niekoniecznie dowolną cenę ;-)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.