Wielkimi krokami, a raczej promieniami wraca do nas słońce i czas, kiedy ponownie musimy zacząć dbać o naszą glebę. Sprawa na pewno nie jest prosta, bowiem aby nasza matka ziemia zaowocowała w oczekiwany przez nas sposób, musimy się o nią odpowiednio troszczyć i dopieszczać ją na każdym kroku. Idealnym rozwiązaniem na te bolączki są glebogryzarki.

Co to w ogóle takiego?

Glebogryzarka to nic innego jak maszyna rolnicza, która powinna być niezbędna w każdym ogrodniczym zestawie warsztatowym. Urządzenie to jest używane przede wszystkim do usuwania chwastów oraz odpowiedniego spulchniania gleby. Jest wyposażona w zestaw ostrych i niezwykle sprawnych zębów, dzięki czemu możliwe jest wykonanie wyżej opisanych czynności. Jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przygotowanie ziemi przed posianiem trawnika w naszym ogrodzie czy przydomowej posesji. Świetnie sprawdzi się także, jeśli naszą ziemię będzie trzeba dokładnie „przeczesać” i możliwie wyrównać duże grudy.

 

Przed zakupem zwróć uwagę na

Rozróżniamy glebogryzarki mechaniczne, które napędzamy siłą własnych rąk oraz bardziej wygodne i komfortowe elektryczne i spalinowe. Spalinówki są zdecydowanie głośniejsze i z pewnością nie da rady ekscytować się przy nich muzyką Mozarta, płynącą z naszego przydomowego gramofonu, z drugiej strony nie potrzebują jednak zasilania elektrycznego, a takowego często nie mamy w ogródkach, które pielęgnujemy w innych miejscach niż nasze miejsce zamieszkania.

Przed zakupem odpowiedniego dla naszych potrzeb sprzętu, warto zwrócić uwagę na szerokość pracy konkretnego urządzenia, którą w głównej mierze różnią się od siebie poszczególne modele. Kolejnym aspektem będzie także moc silnika. Jeśli zmagać będziemy się z naprawdę sporymi powierzchniami i wyjątkowo twardą ziemią, warto w takim przypadku postawić, zarówno na większą szerokość pracy, jak i moc silnika, która zapewni nam zdecydowanie większą swobodę w wykonaniu naszych prac. Na dużych powierzchniach sprawdzi się też glebogryzarka, która posiada tylne urządzenie robocze oraz noże przeciwbieżne.

Dostępne na rynku są modele, które nie tylko oczyszczą naszą ziemię z chwastów, ale również dzięki nim rozprowadzimy po niej kompost lub inne niezbędne substancje, koniecznie przy pielęgnacji gleby. W takiej sytuacji dobrze jest zbadać, czy nasza potencjalna glebogryzarka posiada przednie urządzenie robocze, do którego jesteśmy w stanie doczepić chociażby bronę. Ważne są też takie elementy jak koła transportowe i wygodne uchwyty, nienadwyrężające naszych rąk. Zwrotność i możliwość łatwiejszego manewrowania zapewni nam dodatkowy wsteczny bieg.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.