Czy może być coś lepszego niż chwila relaksu z wędką w dłoni? Wędkowanie to niezwykłe hobby, które nie tylko odpręża, ale również uczy pokory i cierpliwości. Wielu z nas nie wyobraża sobie zrywania się o świcie i wielogodzinnego ślęczenia na pomoście by złowić jedną rybę lub nie złowić nic. Dla wielu, nie chodzi wcale o zdobycze, ale o chwilę wyciszenia, odprężenia i przyjemności obcowania z naturą, a do szczęścia potrzebna jest tylko sprawna wędka, spławik i gorąca kawa w termosie.

Chociaż oczywiście dobrze jest kiedy uda nam się coś złowić, a najlepiej jeśli będzie to okaz, który będzie wart pokazania i pochwalenia się nim wśród znajomych. Wprawiony wędkarz potrafi „czytać wodę” co oznacza, że doskonale zdaje sobie sprawę, gdzie żeruje dany gatunek ryb. Duże płocie, szczupaki i liny często żerują obok siebie, wystarczy znaleźć takie miejsce, a nasze połowy staną się bardziej owocne. Pamiętajmy, że zanim wyruszymy do sklepu po sprzęt wędkarski warto najpierw postarać się o kartę wędkarską, bez której możemy dostać mandat w wysokości 200zł i stracić sprzęt wędkarski.

W Polsce o 1950 roku istnieje Polski Związek Wędkarski, obejmujący 49 okręgów, którym podlegają Koła Wędkarskie i kluby. Wędkarstwo staje się coraz bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i chociaż mówi się, że więcej tutaj zależy od szczęścia niż od umiejętności, to jednak istnieje kilka zasad, które należy przestrzegać jeżeli chcemy zjeść na obiad własnoręcznie złowiona rybę. Odnoszą się one przede wszystkim do sprzętu. Każdy wędkarz powinien zaopatrzyć się w: dobrej jakości wędkę, kołowrotek, skrzynkę, spławik, haczyk, żyłkę, siatkę, podbierak i oczywiście odpowiednią przynętę, która pomoże w schwytaniu przyszłego posiłku. Warto też zasięgnąć informacji, gdzie można łowić i gdzie znajdują się żerowiska danych ryb – to bardzo ważne, ponieważ każdy wędkarz powinien wiedzieć na jakiego typu gatunek ryby poluje. Jeszcze tylko gorąca kawa w termosie i kanapki, i śmiało możemy ruszać nad wodę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika