W prawie każdym najbliższym sklepie odszukać możemy szeroki wybór herbat. Najczęściej preferujemy popularne, które najlepiej znamy. Nie myślimy nad ich wpływem na organizm lub mamy wyrobioną opinię na temat mniej znanych odmian tej rośliny.

Herbata (thea) posiada wiele zdrowych właściwości. Ogromna zawartość antyoksydantów oddziałuje na komórki podatne na nowotwór. Ponadto posiada właściwości oczyszczające organizm z dużej ilości toksyn i związków toksycznych. Zawiera również duże ilości witamin i elementów mineralnych, wpływających na cały organizm. Między innymi witaminy: A i E, wapń, fluor i inne. Właśnie ona jest tajemnicą zdrowia i długowieczności wśród takich narodów jak Chiński czy Japoński – stała się również istotnym elementem ich tradycji.

Tradycja picia naparów z liści herbaty sięga czasów starożytności. Wszystkie znane odmiany herbaty, w swoim pochodzeniu sięgają do gatunków wywodzących się z Chin. W tradycji tego kraju występuje ona jako istotny element medycyny. Sekret właściwości, które posiada herbata zielona ukryty jest w sposobie zbioru i przygotowania w najwcześniejszych etapach produkcji – zaraz po zgromadzeniu liści.

Różnią się również sposoby picia wywaru z tej rośliny. Tradycja wschodnia różni się w tym zakresie od naszej (zachodniej) – przede wszystkim ilością i sposobem picia tego napoju. W naszej cywilizacji przyjęło się parzenie naparu tylko jeden raz z tej samej herbaty, gdy w rzeczywistości można ją zalewać nawet do dziewięciu razy. Polecam każdemu miłośnikowi tego napoju zapoznanie się z bardzo ciekawą tradycją i szkołą przygotowywania leczniczego naparu przez kulturę chińską. Przede wszystkim jest codziennym, tanim i dostępnym źródłem zdrowia, sprawdzonym przez kultury, których długie życie i dobre zdrowie jest legendą. Zapraszam i polecam!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika