Higiena intymna to bardzo ważna sprawa dla każdej kobiety, o którą należy w właściwy sposób dbać. Wyjątkową uwagę na higienę intymna powinny zwrócić kobiety w ciąży, ponieważ zaniedbanie tej sprawy w tym czasie może zaszkodzić nie tylko kobiecie, dla także dziecku. Dlatego higiena intymna w czasie ciąży powinna stać się priorytetem. Nie wolno na niej, ani oszczędzać, ani o niej zapomnieć.

kobieta w ciąży

Skutki zaniedbania higieny intymnej
Jeśli nie zadbamy odpowiednio o higienę intymną to możemy dostać przeróżnych infekcji. Natomiast zaniedbanie higieny intymnej w czasie ciąży może wiązać się nawet z przedwczesnym porodem, lub mieć negatywny wpływ na rozwój naszego dziecka.

Pierwsze objawy infekcji
Bardzo często kobiety dbają o higienę intymną, ale robią to w niewłaściwy sposób. Dlatego nawet jeśli kilka razy dziennie myjemy intymne okolice naszego ciała, a zauważymy jakieś zmiany typu zaczerwienienie skóry lub swędzenie to powinniśmy niezwłocznie udać się do doktora, oczywiście powinien to być ginekolog.

Jak dbać o higienę intymną w czasie ciąży
Ciąża powoduje wiele zmian w organizmie kobiety. Jedną z takich zmian jest obniżenie kwaśnego środowiska pochwy na zasadowe. Jest to bardzo ważna wiadomość, ponieważ kwaśne PH jest naturalną barierą dla bakterii, gdyż uniemożliwia ich rozwój. Natomiast PH zasadowe już nas nie ochroni przed bakteriami. Z tego powodu powinniśmy odłożyć mydło do mycia okolic intymnych i kupić do tego celu specjalne preparaty, które zwiększają PH na kwaśne.

Ruchy ręcznikiem
Kolejną bardzo ważną sprawą jest sposób w jaki wycieramy się po kąpieli. Czasami nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, ale powinniśmy to robić od przodu do tyłu. Jeśli będziemy wycierać się w odwrotnym kierunku to przeniesiemy wszystkie bakterie z okolic odbytu ku pochwie. Ponadto do wycierania miejsc intymnych powinniśmy używać oddzielnego ręcznika.

Podsumowanie
Stosując się do wymienionych przeze mnie wskazówek kobiety mogą być pewne, że ich ciąża, nie będzie zagrożona z powodu nieodpowiedniej higieny intymnej. Pamiętać jednak trzeba, że zbyt częste mycie okolic intymnych także może, spowodować niechciane zmiany, dlatego nie możemy przedobrzyć. Starczy jak będziemy myć okolice intymne około 2 razy dziennie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika