Koniec lata, a także początek jesieni to w bardzo wielu miejscach święto wina. Producenci wina tacy jak Bułgaria, Włochy, a przede wszystkim Hiszpanii celebrują koniec zbiorów winnej latorości. Na przykład w Katalonii odbywa się Cava week, czyli święto bardzo charakterystycznego hiszpańskiego szampana. Uroczystości skupiają się na miejscowości Saint Sadurni d’Anoia, która jest kolebką tego wyśmienitego napoju.W tym roku festiwal zostanie rozpoczęty 6 października i trwać będzie do 14 października.

Cava jest obecnie znany na niemal całym świecie, a do jego produkcji stosuje się absolutnie najlepsze wino, które powstaje ze szczepów Macabeu, Xarel.lo, Parellada i odmiany Chardonnay.

Świętu hiszpańskieho szampana towarzyszy wiele imprez. Na początku fiesty wybiera się królową Cavy, która rozpoczyna uliczną paradę. Towarzyszy jej przewodniczący Bractwa San Sadurni Cava, które co roku organizuje ten wspaniały festiwal. W paradzie uczestniczą także lokalne zespoły muzyki folkowej jak również mieszkańcy miasta.
Poza typowymi południowymi paradami program obejmuje koncerty, wystawy, wyścig rowerowy jak również zwiedzanie domów i piwnic, w których produkowany jest szampan. W ramach imprezy odbywa się też podróż pociągiem z Barcelony do miasta festiwalowego Sant Sadurní d’Anoia. Podczas podróży oczywiście serwowany jest cava oraz lokalne przysmaki. Wiele osób wyraża opinie, że hiszpański szampan w porównaniu z tym francuskim, biorąc pod uwagę różnicę w cenie, jest o niebo lepszy…

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.