implanty stomatologicznePrzyczyny wypadania zębów mogą być różne. Mogą być skutkiem niewłaściwej higieny, próchnicy, paradontozy, czy też urazów mechanicznych. Brak zęba jest niewątpliwie uciążliwy zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Utracony ząb należy, więc jak najszybciej zastąpić sztucznym. Jedną z najnowocześniejszych metod są implanty stomatologiczne.

Czym są implanty?

Implanty stomatologiczne zastępują korzeń zęba i pozwalają na doskonałą rekonstrukcję brakującego uzębienia. Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy. Najpierw specjalna tytanowa śruba zostaje wkręcona w kość żuchwy i zrasta się z nią. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Po kilku miesiącach do implantu zostaje przymocowana porcelanowa lub pełnoceramiczna korona. Przed zabiegiem należy wykonać odpowiednie badania oraz wyleczyć wszystkie zęby.

Dla kogo implanty?

Implanty zębów są odpowiednie zarówno dla osób, które chcą uzupełnić tylko pojedyncze braki w uzębieniu, jak i dla tych, którzy muszą zrekonstruować całą szczękę. Przeciwskazaniem do zastosowania tej metody jest długotrwałe stosowanie leków oraz niektóre schorzenia, takie jak cukrzyca, osteoporoza, zaburzenia krzepliwości krwi, czy też nadczynność tarczycy. Jeżeli chodzi o wiek pacjentów to dolna granica wynosi 16 lat (w tym wieku szczęka przestaje rosnąć), natomiast górny przedział wiekowy nie posiada ograniczeń.

Trwałość implantów zębów

Implanty zębowe są bardzo trwałe i zapewniają duży komfort użytkowania. O trwałości implantu decyduje przede wszystkim jego zintegrowanie się z kością, a także jakość i wielkość kości szczęki oraz ilość implantów. Bardzo istotna jest również odpowiednia higiena jamy ustnej. Niezbędne są regularne wizyty u stomatologa, podczas których lekarz obserwuje stan implantów, poziom higieny oraz diagnozuje ewentualne stany zapalne jamy ustnej. Po dziesięciu latach użytkowania większość implantów pozostaje praktycznie w niezmienionym stanie. Dużo zależy od jakości użytych implantów, a co za tym idzie, także od ich ceny.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika