Od dawna ludzie używali do ozdabiania ścian swoich mieszkań papierowych tapet. Przez lata przechodziły one różne transformacje by dzisiaj cieszyć oko olbrzymią ilością wzorów. Największy zachwyt wśród nich wzbudzają fototapety. Dzięki nim w naszych salonach możemy mieć naturalne krajobrazy, nawet te najbardziej egzotyczne, łąki pełne kwiatów, dzieła wielkich malarzy i plakacistów.

Dziś możemy wybierać z olbrzymiej ilości gotowych wzorów lub sami projektować autorskie egzemplarze. Dzięki zaawansowanym technologiom można stworzyć fototapety o dowolnej tematyce, fakturze i wielkości. Dekoracyjny charakter fototapety oraz różnorodność ich struktury pozwalają nam uzyskać wiele efektów wizualnych np. wydłużyć lub poszerzyć pokój, rozświetlić wnętrze nadając mu lekkości oraz urozmaicić monotonną przestrzeń. Fototapeta przez lata znacząco zmieniła swój wygląd. Zmiany te zawdzięczamy głównie nowym technikom produkcji. Materiały z których obecnie robi się fototapety są odporne na rozdarcie,wilgoć oraz poplamienie. Są również odporne na działanie promieni słonecznych, nie musimy się więc obawiać, że ich kolory szybko staną się bledsze a sam obraz mniej wyraźny. Ostatnio hitem, jeśli chodzi o dekorowanie ścian fototapetami , jest stosowanie technologii 4d.

Ta nowa technologia wytwarzania pozwala na wykonanie wzoru na specyficznie tłoczonym materiale, który doskonale imituje skórę, piasek czy tkany len. Ciekawa struktura sprawia, iż taka fototapeta jest jedyna w swoim rodzaju, a tak ozdobiony pokój może stać się wizytówką naszego mieszkania. Fototapeta ze zdjęcia wykonana w technologii 4d może być umieszczona w ramach co przedłuży jej trwałość. Nie wszyscy wiedzą, że fototapeta na wymiar może być przenoszona z miejsca na miejsce bez obawy o jej zniszczenie. Obecnie produkuje się również fototapety, którymi z powodzeniem można ozdabiać również ściany zewnętrzne naszych domów. Efekty w ten sposób uzyskane mogą zaskakiwać i jednocześnie być bardzo ciekawe dla patrzącego. Może warto zaryzykować i spróbować tego typu dekoracji aby zmienić swój dom.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.