Rynek nieruchomości w dużej mierze składa się z nieruchomości wtórnych. Są to, więc oferty dotyczące mieszkań, domów i gruntów, które były już kiedyś czyjąś własnością. Bardzo często mówiąc o nieruchomościach wtórnych ma się na myśli mieszkania przeznaczone do remontu lub do odświeżenia.

Zazwyczaj jest także tak, że mieszkania przeznaczone na sprzedaż na rynku wtórnym są mieszkaniami dość starymi. Okazuje się, że żywotność bloków mieszkaniowych szacuje się na około pięćdziesiąt lat. Po tym okresie nikt nie jest w stanie oszacować jak będzie się zachowywał budynek oraz czy będzie on mógł nadal być zamieszkiwany przez ludzi. Mimo to wiele osób decyduje się na zakup mieszkania z drugiej ręki.

Trzeba się także liczyć z tym, że mieszkania na rynku wtórnym to nie nowoczesne apartamenty w krakowie, które zostały wybudowane zgodnie z najnowszymi standardami. Tutaj w grę wchodzi raczej tradycyjny układ pomieszczeń, który jednak można nieco przerobić na miarę swoich własnych potrzeb i możliwości. W minionym roku sprzedaż mieszkań kraków szacowana była na bardzo wysokim poziomie głównie, dlatego, że był to ostatni rok, kiedy można było skorzystać z oferty preferencyjnych kredytów hipotecznych. Dzięki dopłatom rządowym wysokość rat z tytułu kredytów hipotecznych była znacznie niższa, dzięki czemu więcej osób mogło sobie pozwolić na zakup mieszkania.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.