Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek dom albo mieszkanie bez ładnych firan. To jedno z tych artykułów wyposażenia wnętrz, które mają wielki wpływ na wygląd całego mieszkania i domu i to zarówno z wewnątrz jak i z zewnątrz domu. Dlatego wiele osób inwestuje w karnisze, które służą do wieszania firanek. Ale same karnisze to tylko jeden główny, podstawowy element systemu, który zadba o ładne ułożenie firanek. Potrzebne są jeszcze odpowiednie akcesoria do karniszy, których zadaniem będzie trzymanie firanki i jej odpowiednie rozprowadzenie.

Ilość akcesoriów jest naprawdę duża. Dzięki temu każdy może skorzystać z takich elementów, jakie mu najbardziej odpowiadają. Są bowiem osoby, które mają upatrzone swoje ulubione akcesoria do karniszy i nic nie jest w stanie ich przekonać, że inne będą lepsze. Na szczęście wybór jest tak szeroki, że nikt nie musi nikogo przekonywać do swoich ulubionych rzeczy.

Jednymi z najpopularniejszych są żabki do szyn. Żabki znane są od lat i są bardzo wygodne ze względu na łatwe przymocowanie firanki do zaciskającego się pyszczka żabki. Żabki do karniszy są różne – jedne mają kółeczka do zawieszenia na karniszu wrobione z metalu inne z kolei z drewna. Są żabki przeznaczone do karniszy z szynami metalowymi lub zrobionymi z tworzywa sztucznego.

Innym bardzo popularnym elementem są na przykład agrafki do mocowania firanek. Mają one tak samo jak żabki kółeczka, za pomocą których poruszają się po szynach karniszy. Kolejną rzeczą służącą do mocowania żabek do karniszy są haczyki z roleczkami, które są przeznaczone do montowania na szynach aluminiowych. Oprócz nich w sprzedaży są także specjalne przelotki, które są z tworzywa, albo z metalu. Mogą one mieć różną średnicę i zazwyczaj jest to trzydzieści sześć milimetrów. Oprócz tych elementów w sprzedaży można znaleźć także zawieszki szelkowe, kółka przelotowe, uniwersalne przelotki z możliwością dowolnego regulowania. Istnieją także sprzedawane osobno żabki albo kółeczka do nich, aby w razie czego móc dopasować te elementy do posiadanego, nietypowego karnisza

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika