PieniądzeŻyjemy w dobie kryzysu ekonomicznego. Niestety wielu z nas dał się on we znaki. Zredukowana liczba godzin w pracy, oznacza o wiele mniejsze dochody. Jak poradzić sobie, gdy nagle mamy do dyspozycji mniej pieniędzy niż zwykle? Pomoże nam plan rozsądnego i skutecznego oszczędzania- niejeden blog przedstawia taki plan redukcji wydatków. Pierwszym krokiem jest stworzenie spisu wpływów do domowej kasy oraz poszczególnych grup wydatków. Kolejną czynnością będzie zastanowienie się nad tym, w której z tych grup wydatków możemy poczynić oszczędności. Oczywiście nie uda nam się zmniejszyć wydatków związanych z opłatą za mieszkanie, nie zawsze da się też obniżyć ratę kredytu. Inne rachunki można jednak znacząco zredukować. Z pewnością jesteśmy w stanie zyskać dużo na oszczędnym używaniu wody. Dotyczy to głównie zmywania, podczas którego często woda przelewa się litrami i znika w odpływie, a wraz z nią pieniądze. Podobnie jest z kąpielami. Szybki prysznic odświeży nas efektywnie i nie nadweręży budżetu. Wiele mówi się ostatnio o oszczędzaniu energii elektrycznej. Wystarczy robić tak prozaiczne rzeczy, jak wyłączanie zbędnego światła a rachunki znacząco się zmniejszą. Oszczędzać możemy także na żywności, unikając marnotrawstwa a także przygotowując przetwory na zimę z produktów sezonowych. Na zdrowie wyjdzie nam też ograniczenie słodyczy oraz używek, takich jak duże ilości kawy.

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.