Cellulit wcale nie musi szpecić naszych ud i pośladków. Możemy się go pozbyć (lub przynajmniej zredukować ten problem do minimum), jednak wymaga to podjęcia odpowiednich działań. Aby pozbyć się „pomarańczowej skórki” zazwyczaj należy zacząć od zmiany stylu życia i nawyków żywieniowych.

Co należy zrobić, by prowadzić skuteczną walkę z cellulitem?

Dieta i ruch to podstawa. Prawidłowe odżywianie to przede wszystkim mniejsza ilość toksyn w organizmie, zaś toksyny są jedną z głównych przyczyn problemów z zalegającym pod skórą tłuszczem. Aby zatem dieta sprzyjała atrakcyjnemu wyglądowi powinna być bogata w warzywa i owoce, zaś uboga w tłuszcze, sól oraz cukier. W walce z problemem cellulitis pomocne są również herbatki ziołowe oraz woda mineralna, którą należy pić w dużych ilościach (zalecana dawka to około 2 litrów dziennie).

Dieta i sport

Sama dieta to pierwszy, najważniejszy krok, jednak bez aktywności fizycznej nie przyniesie ona zbyt wielkich efektów. Ruch to kolejny ważny pomocnik w walce z cellulitis. Sport uprawiany 2-3 razy w tygodniu to najlepszy sposób na cellulit.

Masaż i prysznic

Jeśli dieta i ruch zostaną uzupełnione codziennym masażem oraz naprzemiennym prysznicem (raz zimnym, raz ciepłym) możemy spodziewać się dobrych efektów. Ważna jest jednak konsekwencja i systematyczność. Walka z cellulitem nie może ograniczać się do sporadycznych okresów aktywności fizycznej i diety, po których następuje powrót do dawnych nawyków. Tu potrzebna jest systematyczność i trwała zmiana przyzwyczajeń.

Kosmetyki

Aby pokonać cellulit warto też pomyśleć o specjalnych kosmetykach wspomagających redukcję tłuszczu i walkę z cellulitem. W sklepach można znaleźć różne artykuły kosmetyczne na uporczywą „pomarańczową skórkę”.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.