Pensjonaty na PodhaluKażdy z nas wyjeżdżając na wakacje albo nawet krótki urlop stawał przed tym samym dylematem. W jaki sposób znaleźć nocleg, aby spełniał nasze wszystkie wymagania? Oczywiście nie ma z tym problemu, jeśli wyjeżdżamy w to samo miejsce któryś już raz z rzędu lub wyjeżdżali tam wcześniej nasi znajomi lub rodzina. Noclegi polecone przez nich są zawsze godne zaufania. W jaki sposób natomiast znaleźć nocleg w miejscu, w którym ani my ani nasi znajomi wcześniej nie byli?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem wydaje się być internet. Po wpisaniu w wyszukiwarce odpowiedniej frazy, np. noclegi Zakopane, naszym oczom ukaże się ogromna ilość linków prowadzących do przeróżnych portali. Z którego jednak skorzystać? Godne polecenia są portale regionalne, np. skupiające oferty noclegowe z regionu Podhala. Na ogół siedziby tych serwisów mieszczą się w danym regionie a jego właściciele lub pracownicy są w stanie każdy obiekt noclegowy zweryfikować. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, kiedy po przyjeździe do wybranego, okazale wyglądającego na zdjęciach pensjonatu, okazuje się, że oferuje on zupełnie inny standard niż opisywany w ogłoszeniu lub w skrajnych przypadkach nawet nie istnieje.

Tak było w przypadku słynnego hotelu Golden Palace w Zakopanem. Wiele osób wpłaciło zaliczki na sylwestrowy pobyt a po przyjeździe na miejsce okazało się, że nikt o takim  hotelu nawet nie słyszał. Jak więc nie dać się oszukać? Przede wszystkim należy wybraną ofertę dokładnie obejrzeć. Warto sprawdzić, czy w ogłoszeniu znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze informacje, czyli numery telefonów, adres miejsca noclegowego, adres email, strona www oraz dane kontaktowe właściciela. Warto przejść na stronę www obiektu i dokładnie ja obejrzeć. Jeśli wybierzemy już jakiś konkretny obiekt, wpiszmy w Google jego nazwę. Powinny się pojawić serwisy www, na których dany pensjonat lub hotel również się reklamuje. Głęboką studnią wiedzy na temat noclegów są również fora internetowe. Być może ktoś był już w wybranym obiekcie i go poleca. Jeśli nic nie wzbudza naszych podejrzeń kolejnym krokiem powinna być rozmowa z osobą odpowiedzialną za kontakt w danym obiekcie. I nie należy się dziwić, kiedy podczas rozmowy telefonicznej okaże się, że warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki. Jest to całkiem normalne w przypadku wielu obiektów noclegowych. Należy przy tym pamiętać, aby zaliczkę wpłacać jedynie na konto bankowe. Każda propozycja alternatywnych form przelania zaliczki (np. Western Union) powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Po wpłaceniu zaliczki należy zachować dowód wpłaty oraz historię emaili. Pomoże to znaleźć sprawcę w przypadku, gdy jednak pomimo wszystkich podjętych kroków ostrożności, zostaniemy oszukani. Szczególnie ostrożni powinniśmy być właśnie teraz, kiedy duża część z nas planuje już wyjazdy sylwestrowe. Okres ten sprzyja pojawianiu się w internecie większej liczby nieuczciwych ofert.

Kiedy już wybraliśmy wymarzony pensjonat lub hotel i uzgodniliśmy z właścicielem wszystkie szczegóły, pozostaje dokładnie zaplanować cały urlop, spakować walizki, sprawdzić stan techniczny auta i cieszyć się zbliżającymi się dniami.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.