Wiosenne spacery mogą być przyjemnością lub przyczyną wielu niepotrzebnych chorób, jeśli nie zadbamy a prawidłowy ubiór naszego dziecka. Jak powinniśmy prawidłowo ubrać naszego maluszka? Jak panować nad zmiennością temperatury o tej porze roku?

Małe dziecko wiosną w samych spodenkachTuż po zimie przychodzi wiosna, – jak co roku. Wraz z pierwszymi promieniami słonecznymi mamy ochotę jak najszybciej pozbyć się grubych kurtek, swetrów czy ciężkich butów. Niestety jest to czas ogromnej zmienności pogody, raz wieje zimny przeszywający wiatr a czasem ciepły i wiosenny, raz świeci słońce a raz pada deszcz, i co więcej czasem, szczególnie w tych wczesno wiosennych dniach może pojawić się nawet śnieg. Dlatego też jest to szczególny czas, gdy musimy przemyślnie komponować stroje do wyjścia na spacer, szczególnie te dla dzieci, bo jak wiemy – za pewne z własnego doświadczenia – jest to czas, kiedy możemy łatwo zachorować. Jak zatem ubrać maluszka, który nie potrafi jeszcze nam powiedzieć czy jest mu zimno czy ciepło?

Jedynym sposobem na to jest ubranie dziecka „warstwowo”. Niestety to Ty kochany rodzicu musisz sprawować pieczę na tym, czy dziecku jest ciepło czy zimno, lecz ubieranie dziecka w sposób warstwowy, umożliwi Ci szybkie reagowanie w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Jeśli nagle przestanie wiać wiatr, zaświeci wprost piekące słońce i zrobi się gorąco trzeba szybko pozbyć się części ubrania, tak, aby dziecku nie było za gorąco. Jeśli nagle przestanie świecić słońce zerwie się ostry wiatr, wato mieć coś w zanadrzu, aby szybko maluszka „dozbroić” w cieplejszą odzież.

Częstym sposobem oceniania ilości potrzebnego ubioru dla dziecka, jest założenie o jedną rzecz więcej niż ma się na sobie. Przykładowo: jeśli spacerujesz z dzieckiem i masz na sobie tylko t-shirt lub cienki podkoszulek oraz cienką bluzę i czujesz, że jest „jak w sam raz„, dziecku załóż body, pajacyk i cieplejszy sweterek. Takie podejście zapewni dziecku wyższe warunki termiczne niż dla Ciebie, i tym samym pozwoli na kontrolę, bo gdy tylko poczujesz, że warunki się zmieniły i jest Ci za zimno lub za gorąca – zrobisz tę samą czynność dla dziecka – zdejmiesz jedną rzecz lub coś założysz dodatkowo.

Wychodząc na spacer, domowy strój uzupełniamy o kolejną warstwę, może to być sweterek bawełniany lub bluza rozpinana. Jeśli dzień wydaj się być bardzo chłodny warto pod spód założyć śpioszki z grubszej bawełny. Na dolną część ubioru warto założyć spodenki na szelka najlepiej takie ze ściągaczami tak, aby nie podwiewały, lub luźniejsze spodenki, lecz wtedy, pod spód należy włożyć obowiązkowo rajstopy ze stópkami, czyli półśpiochy. Dla młodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, warto założyć kombinezon – lecz nie taki zimowy a letni – bez puchu, lub luźną kurtkę tak, aby w razie czego można było pod nią włożyć coś cieplejszego. Nie zapominajmy też o czapce, idealne wydają się być te wiązane i wykonane z bawełny, która jest niezwykle delikatna i nie podrażnia delikatnej główki dziecka. Na rączki – rękawiczki również wykonane z bawełny lub polaru.

Spacery z dzieckiem  są niezwykle ważną czynnością dla małego dziecka, szczególnie w tym pierwszym okresie życia, gdzie dziecko przebywając na świeżym powietrzu, dotlenia swój umysł tym samym wspomagając naturalny rozwój dziecka, poznaje „nowy świat”, zmienne otoczenia oraz jego piękno i barwność i gdy pojawiają się pierwsze zielone listki na drzewach czy kwiaty, wprost kojące zmysł wzroku.  A wiec nie zapomnij Drogi rodzicu, aby spacery z Twoim małym „szkrabem” było niezapomnianym doznaniem zamiast przyczyną niepotrzebnych chorób, by zawsze prawidłowo ubierać Twoje dziecko na wiosenne długie spacery.

O autorze

Problemy z usługami księgowymi? Twoje obecne biuro rachunkowe nie realizuje oczekiwań, a być może jest za drogie? Pora na odmianę biura księgowego. Dobre biuro księgowe powinno charakteryzować się przede wszystkim skłonnością do pomocy oraz doradztwa. Umiejętne użycie wiedzy z zakresu rachunkowości może opłacalnie wpłynąć na zasoby finansowe jednostki i zaoszczędzić wielu niepożądanych nerwów jak też utrat pieniężnych związanych np. z karami Urzędu Fiskalnego. Biuro księgowe Gamatax mieszczące się w Warszawie w dzielnicy Bemowo, wie jak zadbać o twoje zaplecze rachunkowe. Nie posiadasz czasu na księgowość? Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom, dbamy o czas własnych Kontrahentów – zabierzemy dokumenty wprost z Twojej firmy.Biuro księgowe Gamatax przedkłada kompletny zakres usług związany z obsługą dokumentów księgowych, rozliczenia pracobiorców pod względem kadrowo – płacowym, nadzór finansowy za sprawą obeznanego Dyrektora Finansowego, usługi zewnętrznego handlowca, w charakterze pomocy, jako wsparcie w świadczeniu usług administracyjno-handlowych także tłumaczenie treści z języka angielskiego, francuskiego także włoskiego, konsulting podatkowy w obrębie przepisu podatkowego. Biuro rachunkowe z wieloletnią praktyką także obszerną gamą usług zaprasza do podjęcia współpracy. Więcej detali w naszym serwisie internetowym.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika