Salon z aneksem kuchennymJednym z elementów, który jest wyznacznikiem przy zakupie własnego mieszkania jest funkcjonalność i rozkład pomieszczeń. Współcześnie coraz częściej odchodzi się od oddzielnej kuchni na rzecz aneksu kuchennego. O ile małe mieszkanie dzięki aneksowi kuchennemu zyskuje więcej przestrzeni na rzecz pokoju dziennego, to w dużym mieszkaniu wykorzystanie aneksu może przybierać różne formy w zależności od gustu domowników.

Aneks kuchenny można oddzielić od salonu wyraźnie wskazując na podział pomiędzy częścią rekreacyjną a jadalną. Zazwyczaj linię graniczną pomiędzy kuchnią a salonem stanowi blat, barek kuchenny bądź po prostu stół. Często stosuje się również inne wykończenie ścian i posadzek w kuchni i w salonie, choć eksperci wskazują, że zastosowanie tych samych podłóg w całym mieszkaniu optycznie je powiększa. Projektanci wskazują, że najlepiej wkomponować aneks w stylistykę pokoju dziennego tworząc spójną całość.

Najważniejsze jednak, aby zapewnić sprawną wentylację kuchni by uniknąć nieprzyjemnych zapachów w całym mieszkaniu i nie doprowadzić do gromadzenia się wilgoci na meblach w salonie. Często sklepy meblowe oferują meble ze zdejmowaną tapicerką, którą można prać nawet w pralce. Wiadomym jest również, że meble kuchenne w jasnych kolorach optycznie powiększą wnętrze każdej kuchni, dlatego też takie meble są szczególnie polecane w małych kuchniach. Korzystnie wpływa również odpowiednio zamontowane światło.

Nowoczesne sklepy meblowe oferują także nowatorskie rozwiązania sugerując niekiedy, aby meble kuchenne zastąpić meblami przypominającymi swą formą i kolorem inne części mieszkania. I tak np. sprzęt AGD we wnęce aneksu można zasłonić przesuwanymi drzwiami, na których umieszczone są półki nie tylko ze sprzętem kuchennym, ale również z książkami. Dostępne są również meble kuchenne, które w ergonomiczny sposób wykorzystują każdą przestrzeń np. narożne wysuwane szafki. W wystroju wnętrza aneksu i salonu istnieją więc możliwości kreowane nieograniczoną wyobraźnią domowników.

Autorem zdjęcia zamieszczonego w artykule jest chendra.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika