odszkodowania w ukWyjazdy za granicę w poszukiwaniu pracy już od wielu lat są bardzo popularne. Mnóstwo Polaków zostało do nich zmuszonych przez bardzo złą sytuację na rynku pracy i trudności w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia w ojczyźnie. Niestety pracując w Wielkiej Brytanii możemy być narażeni na różne niebezpieczeństwa i wypadki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyśmy w takiej sytuacji starali się o odszkodowania w UK.

W praktyce okazuje się jednak, że Polacy mieszkający za granicą bardzo często rezygnują z tej możliwości. Powodów takiego podejścia do sprawy może być wiele. Przede wszystkim okazuje się, że barierą dla wielu osób nadal jest język. Wydaje się to dziwne, ale mnóstwo Polaków, którzy od lat mieszkają w Wielkiej Brytanii, nadal nie nauczyło się języka angielskiego. Wynika to z tego, że obracają się tam oni przede wszystkim wśród rodaków, chodzą do polskich sklepów czy pracują dla polskich firm i na co dzień spokojnie mogą poradzić sobie nie mówiąc w tamtejszym języku.

Niestety otrzymanie odszkodowania w UK bez porozumienia się w najważniejszych kwestiach, jest niemożliwe. Dlatego wiele osób woli nie robić sobie dodatkowych problemów i na własne życzenie rezygnuje z należących im się pieniędzy. Z drugiej strony zdarza się również tak, że Polacy pracujący za granicą i ulegający tam wypadkom, w ogóle nie wiedzą, że mogą cokolwiek uzyskać. Wydaje im się, że skoro są w obcym kraju, to pieniądze im się nie należą. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Okazuje się bowiem, że odszkodowania w UK należą się wszystkim, jeżeli pracodawca był ubezpieczony, a wypadek był wynikiem jego zaniedbań, na przykład braku przeszkolenia pracownika lub nieudzieleniu mu odpowiedniego sprzętu i ochrony na czas wykonywania powierzonych zadań. Warto o tym wiedzieć, żeby niepotrzebnie nie stracić należnych nam pieniędzy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika