Pozornie łatwa sprawa ale warta przemyślenia. Lepiej kupić jedną torbę, którą pokochamy za jej funkcjonalność i wygląd, niż testować kilka różnych, które w efekcie nie przekonają nas. Odpowiedzcie sobie na trzy podstawowe pytania. Najlepiej w domowym zaciszu, gdy można jeszcze przemyśleć wszystko na spokojnie i poobserwować inne mamy wózkowe. W sklepie, podczas zakupu wózka nie będzie na to ani czasu ani warunków.

Po pierwsze: Kto będzie głównym użytkownikiem torby? Mama, Tata, Babcia czy może Opiekunka?
Wybór powinien należeć do osoby spędzającej najwięcej czasu z dzieckiem na spacerach. Zwykle jest to mama lub babcia ale coraz częściej widujemy tatusiów. Od preferencji głównego użytkownika torby będzie zależał jej kolor, styl i potrzeby odnośnie zagospodarowania wnętrza.

Po drugie: Zastosowanie. Czy torba będzie jeździła tylko przy wózku czy może będziecie ją zabierać np. na wyjścia do lekarza?
Torba wygodna, to taka, którą możecie w każdej chwili odpiąć od zaczepów rączki wózka i zabrać ze sobą, np. do lekarza. Praktyczna torba, to także taka, która posiada mnóstwo kieszonek, przewijak czy nawet termiczne opakowanie na butelkę. Część producentów zadbała o specjalną kieszeń na brudne ubranka,  kieszonkę na telefon, saszetkę na drobiazgi itp. Równie istotny jest szeroki i wygodny pas do noszenia na ramieniu. Często na jednym ramieniu będziecie nieść torbę a na drugim ręku dziecko. Torby mające wąski i krótki pasek będą się zsuwały i irytowały Was. Rozważcie również kwestię zapięcia. Czy wygodniej Wam będzie gdy zapięcie będzie na suwak, napy czy rzepy, a może wolicie torbę z tzw. klapą?

Po trzecie: Kolorystyka. Czy chcecie mieć torbę w kolorze wózka czy też macie ochotę mieć coś innego niż reszta wózkowiczów?
Wybór toreb jest ogromny. Począwszy od tego, że praktycznie każdy producent pierwszych czterech kółek proponuje coś do zawieszenia na rączkach, po szeroką ofertę innych marek. Jeśli jesteście zdecydowani na to, że torba ma być w kolorze nadwozia to sprawa jest w zasadzie przesądzona – w takim przypadku zwykle należy zapoznać się z ofertą producenta wózka. Inaczej zgranie kolorystyczne będzie praktycznie niemożliwe.

Jeżeli jednak chcecie mieć torbę dopasowaną do Waszych potrzeb a nie koniecznie do koloru wózka, wybór jest ogromny. Możecie przebierać w ofertach co najmniej kilku światowych i rodzimych producentów, którzy prześcigają się w projektowaniu nowości.

Torba do wózka nie musi być nudna! Może być w waszym ulubionym kolorze, fasonie, może być stonowana lub rzucająca się w oczy. Oryginalnie zaprojektowane torby dodają uroku i niepowtarzalnego wyglądu każdemu wózkowi a Wam dają poczucie indywidualności.

Jeszcze jedna ważna rzecz na koniec. Pamiętajcie, że Wasza sprawdzona i ulubiona torba „pójdzie z Wami” dalej przez wiele lat bo przecież Maluch nie będzie ciągle jeździł w tym samych wózku. Po gondoli i pierwszej spacerówce przyjdzie czas na tzw. parasolki. Torba będzie nadal ważnym elementem wyposażenia wózka, Was i Waszej pociechy we wszystkie niezbędne rzeczy, które lubicie mieć pod ręką.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.