Oczywiście piece kominkowe mogą służyć nam jako jedyne źródło ciepła w naszym domu, ale mogą być także jego ozdobą. Jeśli chcemy, aby służył nam on jako źródło ciepła to przy wyborze pieca powinniśmy wziąć pod uwagę pomieszczenie, jakie będzie ogrzewane. Jeśli będziemy znać powierzchnię pokoju jaki będzie musiał ogrzewać dany piec to będziemy mogli wówczas obliczyć to jaką mocą powinien on być zasilany i jaką moc powinien wytwarzać. W sklepie z pewnością padnie pytanie jaką powierzchnię będzie musiał ogrzewać kupowany przez nas piec. Powierzchnię i moc piecyka łatwo można obliczyć. Na każde dwanaście metrów kwadratowych potrzebować będziemy 1 kW mocy piecyka.

W sklepach natkniemy się na piece kominkowe, które będą w stanie ogrzać pomieszczenie nawet o wielkości 400 metrów kwadratowych. Piece powinniśmy wybierać także na podstawie ilości drewna jakie się w nim zmieści. Ważne jest także to w jakim czasie drewno się spala. Jeśli będziemy chcieli piecyk wykorzystać do tego by ogrzewał on nasze mieszkanie lub dom, to musimy wybrać taki piecyk który będzie bardzo długo spalał opał.

Najlepiej byłoby gdyby opał w pełnym załadunku nie spalał się szybciej niż po ośmiu godzinach. Istotnym elementem takich kominków jest to w jaki sposób wkłada się do niego drewno. Najwygodniejszym sposobem jest wkładanie opału poprzez boczną szufladę przy kominku. Najczęściej jednak opał wkłada się do piecyka poprzez drzwi umiejscowione z przodu kominka. Ważne są także pojemniki na popiół.

Najlepiej byłoby gdyby było one oddzielne. Z pewnością ułatwi to użytkownikom opróżnianie i wyrzucanie popiołu z kominka. Nie będziemy musieli wybierać go łopatką.

Istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru kominka jest to czy istnieje w nim możliwość regulacji wydobywającego się z niego ciepła. Starsze piecyki kominkowe były całkowicie pozbawione takiej możliwości. Regulować wydobywające się z niego ciepło mogliśmy jedynie poprzez dokładanie do niego opału lub nie dokładanie opału. Teraz mamy większą możliwość regulacji. Najnowsze piece maja nawet termostaty.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.